Zaklínač: Tvorba paruky pro Henry Cavilla trvala měsíce. Co všechno bylo potřeba vychytat?

8. 1. 2020 4 152×1849 světlý/tmavý vzhled

Koho by napadlo, že vlasy, nebo v tomto případě paruky, by mohly způsobovat nějaké problémy s produkcí. Ale právě kštice Geralta z Rivie nedala maskérům nějakou dobu spát, protože se jim dlouho nedařilo ji vyladit tak, aby vypadala jak má.

K problematice tvorby jeho kostýmu se vyjádřila i producentka a scénáristka Lauren S. Hissrich  .

Vyzkoušeli jsme několik verzí kompletně bílých paruk (některé z nich můžete vidět i v první epizodě, ještě před přetáčením). Doslova zářila na obrazovce a pod světly působila spíše stařecky. Byla to posměchuhodná ohavnost. Přidali jsme tedy více špíny (to je proč vypadá šedivější).

Trvalo měsíce, než jsme ji dostali tam, kam jsme chtěli. Je rozhodně stříbrnější než byla, ale nechtěli jsme se vzdát jeho označení 'bílý vlk', které má mnohem větší smysl ve chvíli, kdy se střetne s ostatními zaklínači. Jejich vlasy totiž jsou zcela normální.

Je pravda, že v knihách má Geralt úplně bílé vlasy, ale zdá se, že něco takového není jednoduché přenést na obrazovky. Nakonec ale Henryho proměna proběhla opravdu skvěle a své roli byl tak oddaný, že nejen že hrál všechny hry a knihy přečetl jedním dechem, ale také pro svou roli málem oslepl.

Mark Hamill by si klidně zahrál nějakou postavu v Zaklínači. Koho by mohl ztvárnit?

Přípravy druhé řady Zaklínače 80 % jsou momentálně v plném proudu a natáčení by mělo zanedlouho začít. Doufejme jen, že Henry Cavill   nezapomene svůj kostým doma, protože s ním z natáčení odešel, aniž by se namáhal si ho sundat.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (18 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: