Druhá série Zaklínače bude mnohem více lineární, proč tomu tak nebylo v první řadě?

9. 1. 2020 6 460×1122 světlý/tmavý vzhled

Seriálová adaptace Zaklínače 80 % za sebou nechala celkem slušný ohlas a největším problémem první série bylo přeskakování mezi časovými osami. Tvůrci si jsou ale moc dobře vědomi tohoto činu a v následujících řadách by se to už nemělo dít.

Je ale pravda, že ani samotné povídky v knihách nejsou zrovna dvakrát chronologicky řazeny, protože jde pouze o doplňující příběhy, díky kterým máme možnost poznat hlavní postavy příběhu. A přesně to byl i důvod, proč jsme sledovali jednotlivé dílčí příběhy na přeskáčku.

Struktura vyprávění byla složena tak, abychom mohli vyprávět krátké příběhy Geralta (což je podle mě základem celého světa Zaklínače) a zároveň Ciri a Yennefer mohly být součástí dění.

Kdybychom totiž šli opravdu po stopách povídek, tak bychom často byli vhozeni do vody, aniž bychom uměli plavat. V knihách totiž většinu postav poznáme už v jejich plné síle a retrospektivně se pak dozvídáme o jejich minulosti, v seriálech ale něco takového většinou moc nefunguje, zvláště, pokud jde o úplně novou sérii.

Zaklínač: co se podařilo, co tak trochu, a co vůbec? Souhrn první řady o Geraltovi, Yen a Ciri

Druhá řada zatím nemá přesné okno pro vydání, protože jak řekla sama producentka Lauren S. Hissrich  , nechtějí nic uspěchat. Momentálně si tedy musíme vystačit s tím, že dorazí někdy v průběhu roku 2021.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: