Producentka Zaklínače se znovu vyjádřila ke zbrojím Nilfgaardu. My se podívali, proč to nedává smysl

10. 1. 2020 20 133×36107 světlý/tmavý vzhled

Kolem zbrojí Nilfgaardu se toho namluvilo už hodně, především pak ze strany diváků, kteří je od prvních chvil přezdívají jako šourkové, nebo dřevěné zbroje. Ať ale člověk sáhne po jakémkoliv názvu, tak vždy dorazí k jednomu společnému prvku, tyto zbroje jsou prostě ohavné.

Tentokrát se k nim pro změnu vyjádřila producentka a scénáristka Lauren S. Hissrich  , která se opět pokusila vysvětlit, proč vypadají tak, jak vypadají.

Zbroj musela vypadat jako že ji vzali, rychle vyrobili a hodili na sebe. Nemá tedy vypadat stejně jako běžná zbroj.

Což je krásný důvod, ale pokud se na proces výroby něčeho takového podíváme okem znalého člověka, nebo snad i jen selským rozumem, tak každému musí být jasné, že vytvořit tuto krabatící se havěť by zabralo mnohem více času, než výroba jednoduchého kyrysu.

Při detailnějším pohledu na vzhled zbroje zjistíme, že jde pravděpodobně o klasický kyrys, který dostal ještě jednu vrstvu v podobě kůže nebo nabarvené silnější látky, nejspíš za účelem větší odolnosti. Což samo o sobě nedává moc smysl. Hladký povrch zbroje má svůj důvod, snadno se po něm sklouzne čepel a to samé platí i pro šípy.

I kdyby ale chtěli narychlo vyrobit zbroje potažené další vrstvou, tak by tento doplněk určitě nelepili s takto náhodným krabatěním. Výčnělky by o sebe mohly drhnout, nehledě na to, že množství použitého materiálu by značně přidalo na váze celé zbroje.

Nejjednodušší by tedy bylo zbroj potáhnout stejným způsobem, jako se tvoří třeba kožená vazba knih, či potahují štíty. V jejich případě jde ale o posilující vrstvu, protože prkna nejsou stejně silná jako ocel.

Pokud tedy chceme najít nějaký alespoň trochu logický důvod pro vzhled těchto zbrojí, tak bychom měli sáhnout po módním vkusu jižního království. Prostě a jednoduše mají odlišný styl odívání se a to se promítá i do tvorby jejich zbrojí.

Druhá série Zaklínače bude mnohem více lineární, proč tomu tak nebylo v první řadě?

Doufejme ale, že tvůrcům dříve nebo později dojde, jak mají zbroje vypadat, a že laciná a rychle vyrobená zbroj nemusí nutně znamenat paskvil nedávající smysl. Ať už se ale změn v tomto odvětví dočkáme či nikoliv, nic to nemění na tom, že druhá série Zaklínače 80 % dorazí někdy v průběhu roku 2021.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (36 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: