Zaklínač: Chcete prozkoumat historii Kontinentu a jeho postav? Mapa od tvůrců seriálu vám to umožní

13. 1. 2020 12 807×1550 světlý/tmavý vzhled

První série Zaklínače 80 % odvedla celkem dobrou práci v odstartování příběhu, který probíhá na poli sedmidílné knižní série. Producentka a scénáristka Lauren S. Hissrich   doufá, že nás čeká i stejné množství sérií, zatím je ale oficiálně potvrzena jen ta druhá.

Pokud byste při čekání chtěli trochu více proniknout do tajů tohoto světa, ale nejste zrovna ten typ, co sáhne po knihách, nebo je už máte za sebou a hledáte něco dalšího, tak pro vás Netflix vytvořil nádherně zpracovanou mapu. Jejím prostřednictvím máte možnost projít události od Konjunkce sfér, až po osudné setkání Geralta a Ciri.

Časová osa je rozdělena na čtyři linie, kde šedá značí události mimo hlavní trojici postav, žlutá sleduje činy Geralta, fialová jde ve stopách Yennefer a zelená sleduje rozhodnutí Ciri.

Druhá série Zaklínače bude mnohem více lineární, proč tomu tak nebylo v první řadě?

Mapa nám zároveň celkem rezolutně dodala rok, kdy se narodil Geralt z Rivie, což je něco, co až doposud věděl pouze sám Sapkowski. Je ale otázkou, jestli jde o informaci, kterou si tvůrci vymysleli, nebo jim ji autor sám dal. Doposud se totiž všichni domnívali, že Yennefer je o něco málo starší než Bílý vlk.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (15 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: