Joker trhnul rekord v oscarových nominacích, Avengers se museli spokojit s jedinou

14. 1. 2020 7 145×1279 světlý/tmavý vzhled

Joker 87 % získal vůbec nejvíc nominací na Oscara ze všech komiksových snímků historie. Probojoval se dokonce do tak prestižních kategorií, jako je Nejlepší film, Nejlepší režisér a Nejlepší herec v hlavní roli. Dalších nominací se dočkal třeba za soundtrack, práci s kamerou nebo střih. Minulý týden přitom už Joker vyhrál dva Zlaté glóby.

Zbytek superhrdinských filmů loňska se musel spokojit s drobky. Captain Marvel 71 %, Shazam 63 % a nový Spider-Man 77 % nejsou v seznamu žádné z kategorií, gigantická týmovka Avengers: Endgame 84 % se dočkala pouze nominace za vizuální efekty. Loni se marvelovkám vedlo lépe, Black Panther 67 % se totiž probojoval do užšího výběru v prestižní kategorii Nejlepší film.

Logan, Avengers, Deadpool i Joker. Vybírali jsme nejlepší superhrdinské snímky uplynulého desetiletí

Marvelu to nicméně jistě vadit nebude – Avengers nedávno v celkových tržbách překonali hranici 2,8 miliard dolarů.

Vedle Jokera každopádně uspěly snímky jako Tenkrát v Hollywoodu 79 %, 1917 81 % a Irčan 77 %. Všechny tři se s desítkou nominací drží za Jokerem v těsném závěsu. Králíček Jojo 82 % se dočkal šesti, zatímco životopisné drama Le Mans '66 92 % obdrželo čtyři. Trojice nominací se pak dočkala devátá epizoda Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera 65 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (12 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: