Matrix: Mrkněte, jak se za 20 let změnili herci. Povíme vám, co celé ty roky natáčeli

Datum vydání 16. 1. 2020Shlédnutí 32 754×Názory k tématu5Sdílení článku82Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Už více než dvě desetiletí uběhla od chvíle, kdy filmoví fanoušci poprvé mohli v kinech zhlédnout slavný Matrix 90 %. Ten se stal takřka přes noc kultem a navždy ovlivnil nejen žánr akční sci-fi. Jeho dědictví přežívá dodnes – v současné době se dokonce připravuje čtvrtý díl  , v němž by se měli vrátit mnozí staří známí. Co ale představitelé populárních postav dělali během uplynulých let?

1) Keanu Reeves  

Představitel hlavního hrdiny Nea zažil v uplynulých letech časy příznivé i nepříznivé. Z úspěchu Matrixu toho moc nevytřískal. Ukázal se sice třeba v Constantinovi 81 %, později ale točil spíš béčkové snímky typu Dne, kdy se zastavila země 61 % nebo 47 róninů 64 %. Zdálo se, že už své popularity z počátku tisíciletí nikdy znovu nedosáhne.

V roce 2014 se však Reeves objevil v titulní roli akčního filmu John Wick 75 %, který si mezi diváky vedl až překvapivě dobře. Následovala zatím dvě pokračování, která dosahovala stále vyšších a vyšších tržeb. Herec se navíc neomezil jenom na role ve filmech. Videoherní fanoušci neskrývali nadšení, když se ukázalo, že Keanu Reeves ztvární jednu z postav v nadcházející videohře Cyberpunk 2077 od tvůrců Zaklínače.

Matrix: Jak vznikl, v čem se inspiruje Biblí a proč je tak zelený

Před časem jsme se navíc dozvěděli, že se Reeves vrátí i ve čtvrtém Matrixu. Je vám tudíž asi jasné, že hercova popularita ani náhodou neupadá, spíš naopak. Chrismatický Kanaďan zažívá pravděpodobně nejúspěšnější období dosavadní kariéry.

2) Hugo Weaving  

Dobře se vedlo i Hugovi Weavingovi, představiteli Neovy nemesis, agenta Smithe. Vedle role v Matrixu totiž počátkem milénia hrál i elfího pána Elronda z Roklinky v Pánovi prstenů a vrátil se později i do trilogie Hobit. Propůjčil též hlas Megatronovi v akční sérii Transformers a bojoval proti marveláckému Captainovi jako Red Skull.

Z dalších Weavingových rolí musíme zmínit ještě záporačení v Atlasu mraků 78 % a postavu hrdinova přísného otce z válečného snímku Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny 83 %. Relativně nedávno se Weaving ukázal také ve fantasy Smrtelné stroje 56 %, která se však nedočkala kdovíjak příznivého přijetí.

3) Carrie-Anne Moss  

Jelikož by se měla ve čtvrtém Matrixu znovu ukázat Trinity, dočkáme se samozřejmě návratu herečky Carrie-Anne Moss. Tu jsme v uplynulých letech na stříbrném plátně moc často neviděli, zejména proto, že hraje hodně v nejrůznějších seriálech. Objevila se například ve vesmíru Marvelu.

Válka filmařů s televizí: Vysvětlíme, proč mají režiséři raději černé pruhy v obraze

Konkrétně jako právnička Jeri Hogarth, která se ukázala třeba v Daredevilovi 87 % či v Iron Fistovi 67 %. Největší roli nicméně dostala v seriálu Jessica Jones 77 %. Vidět jsme ji ale mohli třeba i v nepříliš úspěšném katastrofickém snímku Pompeje 54 %.

4) Laurence Fishburne  

Nejenom Keanu Reeves se v posledních letech objevuje v sérii John Wick. Ukázal se i Laurence Fishburne alias Morpheus, bez kterého by Neo nikdy neunikl z Matrixu. Ten v uplynulých dvaceti letech stihl nakouknout i do série Mission: Impossible 76 % a zahrál si i v romantické sci-fi Pasažéři 75 %.

Nevyhýbal se ani rolím v superhrdinských filmech. Nejprve jsme ho viděli jako Perryho Whita, šéfredaktora Daily Planet v univerzu DC. Fishburne se ale podíval i do konkurenčního MCU, konkrétně v předloňské dvojce Ant-Mana 74 %.

5) Lambert Wilson  

Představitel padoucha Merovejce Lambert Wilson je Francouz a objevuje se zejména ve filmech ze své domoviny, které český divák většinou nezná. Za zmínku ale jistě stojí aspoň historické drama O bozích a lidech 72 %, kde Wilson ztvárnil řeholníka působícího v severní Africe.

Krátce po Matrixu se také ukázal v Catwoman 36 %, pokud máte slabost pro nechvalně proslulá superhrdinská béčka.

6) Jada Pinkett Smith  

Niobe je po Morpheovi asi nejdůležitější kapitánkou v celé sérii. Bez jejího přispění by hrdinové Matrixu skončili dost špatně. Málokoho tedy překvapilo, že se i Jada Pinkett Smith vrátí v chystaném čtvrtém díle. Filmům se nicméně v posledních letech kdovíjak nevěnovala. Její hlas jste mohli slyšet v originálním znění Madagaskaru, herečka se ukázala i akčním snímku Pád anděla 64 % z loňského roku.

Matrix: Připomeneme, jak vlastně kultovní sci-fi série v současné době končí

Vídat jsme ji však několik let mohli na obrazovce, konkrétně v seriálu Gotham 78 %.

7) Joe Pantoliano  

A jak se měl Joe Pantoliano, představitel padoucha Cyphera z prvního filmu? Ukázal se ve snímku Mizerové 2 70 % a zrovna dnes míří do českých kin i v nových Mizerech Navždy  . Vidět jsme ho mohli také v Daredevilovi 52 % – máme teď ale na mysli ten starší film s Benem Affleckem  .

Menší roli nevlastního otce titulního hrdiny si Pantoliano střihl ve fantasy Percy Jackson: Zloděj blesku 57 %.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *