Star Wars: Devátá epizoda, kterou nikdy neuvidíme. Scénář z dob Colina Trevorrowa unikl na internet

17. 1. 2020 20 005×1379 světlý/tmavý vzhled

Devátá epizoda Star Wars zhruba před měsícem zakončila celou sérii, dočkala se však spíš rozpačitého přijetí. Ač se našli diváci, kteří byli se Vzestupem Skywalkera 65 % spokojení, třeba v databázi ČSFD má s přehledem nejhorší hodnocení v historii ságy. Mnohé proto zaujalo, když unikl nástřel scénáře z doby, kdy měl ještě film režírovat Colin Trevorrow  .

Přestože pochopitelně netušíme, zda jde můžeme věřit zdroji z Redditu, zahraniční filmový server A.V. Club prý autenticitu informací nezávisle ověřil.

Střetnutí osudů

Podle některých fanoušků je přitom Trevorrowova verze mnohem lepší, než Abramsova  , která minulý měsíc dorazila do českých kin. Nyní si ale na základě našeho stručného shrnutí uniklého děje můžete vlastní názor udělat i vy.

Thorův meziplanetární blesk, depresivní doktor Brown: 5 filmů, které původně vypadaly úplně jinak

Snímek se měl podle všeho jmenovat Duel of the Fates, tedy volně přeloženo Střetnutí osudů. Pokud je vám název povědomý, možná si ještě vzpomenete, že se úplně stejně jmenovala jedna skladba soundtracku ke Skryté hrozbě 79 %. Konkrétně ta, v níž Qui-Gon Jinn a Obi-Wan Kenobi bojují proti Darthovi Maulovi.

Úvodní žluté titulky pak odhalují, že se moci v předaleké galaxii chopil První řád. Ten zastavil veškerou komunikaci mezi soustavami, aby zabránil Odboji v organizaci povstání. Leia proto přijde s plánem, jak zachránit svobodu.

Únos dreadnoughtu

Snímek měl následně začít infiltrací planety Kuat, na níž První řád vyráběl své vesmírné lodě. Mise se účastní BB-8, Rose, Finn a Poe, načež dorazí i Rey. Ta si v mezičase vyrobila nový světelný meč se dvěma čepelemi ze zbytků zbraně Skywalkerů a své vlastní hole. Rey prý použije převlek tuskenského nájezdníka a nakonec zabije přítomného admirála Prvního řádu. Ukážou se i rytíři z Renu, ale Odboji se i přesto podaří ukrást dreadnought třídy Eclipse. Selže však pokus ochromit výrobu válečných lodí.

Následně jsme se měli podívat na Coruscant, kde místo nepřítomného Nejvyššího vůdce Kyla Rena v zastoupení panuje kancléř Hux. Ten musí vysvětlovat, že Ren vyrazil hledat něco velmi mocného. Popraví také pomocí laserové gilotiny zrádce, který pomohl Odboji ukrást dreadnought.

Vaderův hrad

Kylo je konkrétně na Mustafaru, kde ho doprovází jen droid a také duch Luka Skywalkera, který mu nedá pokoj. Ren se ale nenechá svést ke Světlé straně a nakonec dorazí až do hradu Dartha Vadera, kde objeví císařův holokron. Ten odhalí plán pro případ, že Luke Palpatina zabije – Vader se má vydat najít Sidiousova učitele Tora Valuma. Holokron se po doručení zprávy sám zničí a popálí přitom Kyla v obličeji.

Darth Bane a Pravidlo dvou. Vysvětlíme, jak se zrodili moderní Sithové ve světě Star Wars

Hrdinové mezitím dorazí na základnu Odboje a dozvíme se, že Rey pomocí Síly omámila některé důstojníky Prvního řádu, kteří pilotovali dreadnought. Rey se svěří Finnovi, že má pořád noční můry spojené s Renem a Finn jí doporučí, aby vzdala snahu Kyla zachránit. Ona to nicméně nechce udělat.

Maják pod chrámem

Rey následně trénuje s duchem Luka a zkoumá texty Jediů z Ahch-To. Nakonec zjistí, že pod bývalým jedijským chrámem na Coruscantu stojí maják Síly, který by Odboj mohl použít ke kontaktování padesáti planet. Rose, Finn, R2-D2 a C-3PO se k němu vydávají, zatímco Rey, Poe a Chewbacca hledají kohosi, kdo má poslední rytířce Jedi nějakým způsobem pomoci.

Kylo Ren se mezitím krátce ukáže na Coruscantu, kde si nechá vyztužit zničený obličej kovem z roztavené mandalorské zbroje. Přikáže Huxovi, aby zadusil zbytky Odboje a ušetřil jenom Rey, o kterou se plánuje postarat sám. Pak vyráží za Palpatinovým mistrem.

Konec rytířů z Renu

Zbytek příběhu je už shrnutí jen telegraficky. Prvnímu týmu hrdinů se podaří aktivovat maják, přestože První řád po chvíli vysílání přeruší. Rey se setká s nějakým věštcem či s věštkyní, a ta vytáhne z její mysli (možná ze zmíněných nočních můr) mapu. Hrdiny pak přepadnou rytíři z Renu a rozpoutá se bitva, v níž však Rey nakonec dokáže zvítězit.

Star Wars: Povíme, jak a proč filmy z předaleké galaxie vyměňují své režiséry

Leia se po odvysílání zprávy znovu setká s Landem a ten jí pomůže dát dohromady novou flotilu. Rose je mezitím zajata a mučena Prvním řádem na Coruscantu, ale nakonec uteče. Finn mezitím na planetě začne povstání, které je podpořeno novou flotilou Odboje a v srdci předaleké galaxie se rozhoří velká bitva.

Mortis

Kylo Ren trénuje u Palpatinova mistra, chapadlovité stvůry staré sedm tisíciletí. Střetne se podobně jako Luke s přízrakem Dartha Vadera, ale je poražen. Nakonec se setká s Rey na planetě Mortis, kterou si možná pamatujete z animovaného seriálu Klonové války 77 %. Tam se odehraje jejich finální souboj.

Během něho Ren odhalí, že zabil Reyiny rodiče na příkaz Snoka. V závěru střetnutí se pak zjeví Luke, Obi-Wan a mistr Yoda a neúspěšně se pokusí na poslední chvíli odvrátit Kyla od Temné strany Síly. Ten nakonec umírá, První řád se hroutí a svoboda se navrací do předaleké galaxie.

Víc nám toho uniklé informace neprozradily, základní představu o ději této rané verze deváté epizody jste si ale už jistě udělali. V komentářích nám můžete dát vědět, jak si u vás stojí ve srovnání s finálním Vzestupem Skywalkera.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (13 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: