Hra o trůny: Seriál House of Dragon by mohl dorazit v roce 2022. Jak daleko do minulosti nás vezme?

16. 1. 2020 6 999×56 světlý/tmavý vzhled

Svět Hry o trůny je rozmanitým místem, které nabízí nejen bitvy, kouzla, intriky a sex, ale také dlouhou historii jednotlivých rodů. I díky tomu máme možnost pohlédnout daleko do minulosti, do doby, kdy rod Targaryenů byl na výsluní a ovládal téměř vše.

Řeč je samozřejmě o seriálu House of Dragon  , jehož předlohou je kniha Oheň a krev od George R. R. Martina  . Dlouho se spekulovalo, kdy bychom se vlastně mohli dočkat první série a podle odhadů ředitele HBO, Caseyho Bloyse, to vypadá na rok 2022.

Na tvorbě se podílí i sám Martin, který bude mít po svém boku Ryana Condala  , produkce se ujme Miguel Sapochnik   a měl by režírovat jak pilotní díl, tak několik dalších epizod. Zatím není oficiálně potvrzeno, jakou konkrétní část z historie Targaryenů uvidíme, ale zvláště jedno období se silně nabízí.

Knižní předloha začíná zhruba 300 let před začátkem Hry o trůny, a jelikož jde o první díl dvoudílné série, tak ukazuje 150 let vlády rodu Targaryenů. To je pro seriál opravdu dlouhá doba, a protože se vládci mění de facto v každé kapitole, tak by seriál neměl velkou konzistenci z hlediska příběhu i postav. 

I proto to vypadá, že bychom mohli zavítat do období občanské války mezi Targaryeny. Jde zároveň o příběh, co jsme slyšeli i v rámci Hry o trůny 91 %, kde ho ve zkratce vyprávěla Shireen svému otci, Stannisovi.

Je to příběh boje o kontrolu nad Sedmi královstvími, který proběhl mezi Rhaenyrou Targaryen a jejím polovičním bratrem Aegonem. Oba byli přesvědčeni, že jim náleží Železný trůn.

Když se lidé začali přiklánět k jednomu či druhému, tak jejich boj rozdělil království vedví. Bratři bojovali proti sobě, stejně tak draci. Tisíce lidí padlo a šlo o katastrofu i pro samotné Targaryeny. Nikdy se z ní doopravdy nevzpamatovali.

Z hlediska jejich historie tedy jde o zlomový okamžik, který se odehrává přesně 150 let před Robertovou rebelií a 167 let před začátkem knižní i seriálové série Hra o trůny.

Hra o trůny: Jedna herečka by se vrátila v prequelu, Peter Dinklage komentoval reakce fanoušků

Zatím nebyli odhaleni žádní herci, ani doba, kdy by se mělo začít s natáčením.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: