Star Wars: Vzestup Skywalkera se stal nejhůř přijatou epizodou, meč Kyla Rena inspiroval plakát

21. 1. 2020 14 883×834 světlý/tmavý vzhled

V agregátoru Rotten Tomatoes, který sbírá recenze filmů, dosáhl nový Vzestup Skywalkera 64 % rekordně nízkého skóre. S dvaapadesáti procenty pozitivních reakcí je totiž nyní vůbec nejhůř hodnocenou epizodou. Dosavadní rekordman, první díl s podtitulem Skrytá hrozba 79 %, totiž už o jeden procentní bod vede.

Abychom ale zůstali fér, musíme jedním dechem dodat, že devátý díl stále dostal v průměru vyšší hodnocení. Jak ale ukazuje třeba i divácké skóre z tuzemské ČSFD (které se v posledních dnech o procento propadlo), velkolepé finále ságy rodu Skywalkerů se nejmilovanějším snímkem série nikdy nestane.

Superman jako Ježíš, americká vlajka v Avatarovi. I tak okatě se filmy snaží prodat svá poselství

Díky tweetu jednoho ze zaměstnanců Lucasfilmu každopádně nově víme, jak tvůrci přišli na nápad dát Kylovi Renovi v sequelové trilogii světelný meč se záštitou. Inspirací se staly staré plakáty k Nové naději 88 %, na nichž světelný meč Luka Skywalkera vysílá horizontální paprsky.

Nelení ani fanoušci. Po úspěchu dětské verze Yody ze seriálu Mandalorian 85 % vytvořili 3D model mladého Jabby Hutta. Okolo gangsterova slimáčího synka se přitom už v roce 2008 točil děj animovaného snímku Klonové války 60 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (8 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: