Star Wars: Rogue One, jméno, které nikdy nezaznělo v původní trilogii, přesto v ní celou dobu bylo

22. 1. 2020 11 892×1629 světlý/tmavý vzhled

Film Rogue One: A Star Wars Story 78 % příjemným způsobem vyplnil část, o které fanoušci spekulovali téměř 40 let. Tímto způsobem ale vzniklo také několik zajímavých prvků, ke kterým se nikdo nikdy nevyjádřil. Jedním z nich je také možná návaznost lodě Rogue One na letku Rogue Squadron.

Zajímavý pohled na tuto věc má Gary Whitta  , jeden ze scénáristů filmu z roku 2016.

Stále se mi líbí myšlenka, že neexistuje volací znak Rogue One, protože Rebelové se ho rozhodli vyřadit po událostech Bitvy o Scarif. Šlo o vzdání pocty těm, co při této misi zemřeli. Jednotka tedy jde z Rogue Leadera přímo k Rogue Two.

Jde o hezkou myšlenku, protože v průběhu původní trilogie opravdu nikde nezaslechneme Rogue One, kdežto Gold One i Red One se tam vyskytuje. Je pravdou, že tento názor má drobnou chybu, protože v obou případech je One ekvivalentem pro Leader, ale na druhou stranu pouze Luke Skywalker nikdy nebyl označen jako Rogue One.

Je ale potřeba dodat, že jde pouze o domněnku či možné vysvětlení, které ale není nijak doloženo. Nelze ho tedy považovat za kánon.

Star Wars: Luke Skywalker se dočkal své vlastní mangy, která ho vykresluje z trochu jiného úhlu

Ve výsledku jde pravděpodobně jen o shodu náhod, pokud si ale přece jen někdo při tvorbě scénáře všiml tohoto drobného detailu, tak si zaslouží vzdát hold. Rozhodně totiž jde o celkem logické vysvětlení a navíc o příjemné a nenásilné propojení původní trilogie a tohoto filmu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (16 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: