Star Wars: Co přinese finální série Klonových válek? Víme, na které příběhy se můžeme těšit

24. 1. 2020 2 718×383 světlý/tmavý vzhled

Už za měsíc dorazí závěrečná řada animovaného seriálu Klonové války 77 %, který si v uplynulých letech získal srdce mnoha fanoušků předaleké galaxie Star Wars. Ve dvanácti epizodách uvidíme nové příběhy, které tvůrci kdysi nestihli dokončit nebo které touží odvyprávět nyní po letech. Dokonce zhruba víme, o čem by některé mohly být.

Ahsoka ve špatné čtvrti

Tvůrce Dave Filoni   už před nějakou dobou zmínil, že se Ahsoka po svém odchodu z řádu Jedi vydá do spodních pater Coruscantu, kde žijí příslušníci nižších vrstev společnosti a také všemožné kriminální živly. Tam hrdinka pozná, jak se žije obyčejným lidem a prý sama psychicky dozraje.

Star Wars: Vybrali jsme 10 nejlepších soubojů se světelnými meči

Příběh bude stát na scénáři, který vznikl před nečekaným přerušením Klonových válek. Přibylo ale několik úprav, aby dával vývoj postavy smysl s ohledem na pozdější přítomnost Ahsoky v ději seriálu Povstalci 67 %. Objeví se nové postavy, sestry Trace a Rafa.

V původní verzi místo nich měla hrát podobnou roli Nyx Okami, která dokonce s Ahsokou navázala romantický vztah. Není jisté, zda něco podobného uvidíme i v nadcházející osmé sérii.

Starší plány počítaly s tím, že Ahsoka znovu přijde do kontaktu s řádem Jedi poté, co se zjistí, že pod samotným Chrámem stojí sithská svatyně. Tam měl být nějak unesen mistr Yoda, jehož se vydali osvobodit Obi-Wan a Anakin. V příběhu se měl objevit i Darth Sidious a krátce se střetnout s Ahsokou, samozřejmě aniž by odhalil svou pravou totožnost.

Zdá se však, že Ahsoka bude mít v nové verzi sedmé série jinou úlohu – k ní víc za okamžik.

Experimentální vojáci

Trailery také prozradily, že nás čeká příběh klonové jednotky číslo 99, která je složena z experimentálních vojáků. Ti vznikli z nejrůznějších defektů v klonovacím procesu a vykazují zvláštní schopnosti. Počítalo se s tím, že jednotka doprovodí mistra Yodu na planetu Kashyyyk, kde budou všichni pomáhat Wookiům. Ukázal by se pochopitelně i Chewbacca.

Star Wars: Devátá epizoda, kterou nikdy neuvidíme. Scénář z dob Colina Trevorrowa unikl na internet

I tato dějová linka prý nicméně prošla změnami, ač podle Dava Filoniho zůstala nejvíc věrná původnímu duchu Klonových válek. Stateční vojáci ze zkumavek jsou ostatně v samotném názvu seriálu a jejich příběhům se často věnovalo hned několik na sebe navazujících epizod. Fanoušci jistě přivítají, když se sedmá řada s klony náležitě rozloučí.

Maul a velký duel

Vraťme se ale na okamžik k Ahsoce. Tu totiž podle trailerů čeká střetnutí s Darthem Maulem, k němuž takřka s jistotou dojde na planetě Mandalore. Ahsoka se totiž spojí s Anakinem a Obi-Wanem a vydají se vyřídit bývalého Sitha, který si na planetě vybudoval své soukromé impérium. To sice zesláblo během války se Separatisty a Darthem Sidiousem, stále však přetrvávalo ve svých zbytcích.

Během útoku na Mandalore se však odehrály události těsně předcházející Pomstě Sithů 87 %. Kancléř Palpatine byl unesen a Anakin a Obi-Wan se museli vrátit zpět na Coruscant a pokusit se o záchrannou misi. Ahsoka zůstala na Maula sama – a právě proto dojde v Klonových válkách k jejich duelu. Původní představitel Maula z filmů Ray Park dokonce poskytl pohyby pro bojovou scénu, která podle Filoniho patří k největším v dějinách celého seriálu.

Před útokem na Mandalore mimochodem klonovaní vojáci nejspíš dostanou válečné pomalování přileb, které připomíná vzory na Ahsočině kůži. Neříkejte, že vás to trošku nedojalo…

Ten zbytek

Uvidíme ale jistě i leccos dalšího. Za zmínku stojí hlavně scéna z vůbec nejnovější ukázky, na níž je Padmé na hologramu viditelně těhotná. Víme přitom, že se Anakin o jejím stavu dozvěděl teprve na začátku třetí epizody. Některá část příběhu se tak bude nejspíš odehrávat souběžně s již zmíněnou Pomstou Sithů.

Darth Bane a Pravidlo dvou. Vysvětlíme, jak se zrodili moderní Sithové ve světě Star Wars

Těšíte se na nové Klonové války? A který z příběhů vás zajímá nejvíc? O své názory se můžete podělit v komentářích!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: