Hunger Games čeká prequel, který odhalí, jak se Snow stal padouchem. Uvidíme ho i jako film?

27. 1. 2020 2 173×41 světlý/tmavý vzhled

Knižní i filmová série Hunger Games 67 % je jedním z nejpopulárnějších děl zabývajících se rozdělením společnosti do kast. Na rozdíl od Divergence 65 % nebo Labyrintu 67 % se ale Hunger Games dokázalo prosadit i na stříbrných plátnech, čímž se dále podpořil prodej původních knih. A právě díky tomu se nyní můžeme těšit na další příběh z tohoto světa.

Spisovatelka Suzanne Collins nedávno odhalila, že její další kniha ponese název The Ballad of Songbirds and Snake. Podle portálu BBC se podíváme 64 let před události původní trilogie a spatříme příběh z doby známé jako Dark Days, která vedla k neúspěšné rebelii v Panemu. 

Ústřední postavou je Coriolanus Snow v době, kdy byl studentem univerzity. Jeden z úryvků říká:

Jeho přátelské pozdravy rozzářily tváře jak studentů, tak učitelů, ptal se jich na rodiny a rozdával komplimenty na všechny strany.

Když se příběh odehrává, tak už ale nemá jiné bohatství než svůj vlastní šarm, který záměrně šíří na své cestě skrze davy.

Nakonec jim práci našli: 6 herců, kteří dostali jinou roli, než kterou chtěli původně

Datum vydání je stanoveno na 19. května 2020. Český překlad by měl dorazit koncem letošního roku. Pokud kniha uspěje mezi čtenáři, tak nejspíš můžeme počítat i s filmovou adaptací. Zvláště, když si uvědomíme, že samotná série Hunger Games vydělala téměř $3 miliardy.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: