Top Gun ukázal nové postavy. Tom Cruise prý potřeboval speciální povolení od námořnictva

30. 1. 2020 19 117×187 světlý/tmavý vzhled

Na šesti nových fotkách z nadcházejícího snímku Top Gun: Maverick   se představili noví rekruti. Režisér Joseph Kosinski   zároveň poskytl rozhovor pro Entertainment Weekly, v němž odhalil první podrobnosti o filmu a jeho natáčení. Nepřekvapivě jsme zjistili, že populární herec Tom Cruise   zase prováděl nebezpečné kousky.

Natáčelo se prý přímo ve stíhačkách F-18, v nichž samozřejmě krom herců seděli i skuteční piloti, kteří měli na starost řízení. Letadla byla vybavena až šesti IMAX kamerami, jejichž záběry následně filmaři použili. Herci prý museli projít náročnou přípravou, aby vydrželi přetížení při letu ve stíhačce.

Top Gun: Maverick čelí kontroverzím kvůli změněným vlajkám na bundě

Zároveň museli zodpovídat za samotné natáčení, neboť s nimi v kokpitu pochopitelně nemohl být vizážista, režisér či kameraman. Scéna, v níž Tom Cruise letí extrémně nízko nad zemí, si pak vyžádala speciální povolení od amerického námořnictva. Zároveň mohli tvůrci vůbec poprvé natočit reálný vzlet z letadlové lodi i přistání na ní, což se žádným filmařům v minulosti nepovedlo.

Top Gun: Maverick uvidíme 16. července.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: