Co přijde po Avengers: Endgame? Shrnuli jsme nejzajímavější informace o další fázi Marvelu

5. 2. 2020 4 495×79 světlý/tmavý vzhled

Jak jste jistě zaznamenali, propojený superhrdinský vesmír MCU dosáhl v loňském roce zásadního milníku. Uzavřel takzvanou Infinity Sagu, sérii více než dvaceti snímků, která začala úplně prvním Iron Manem 82 % a skončila týmovkou Endgame 84 % a filmem Spider-Man: Daleko od domova 77 %. Uběhl skoro rok a už se začíná rýsovat, jaká budoucnost populární univerzum čeká.

Další cestování v čase

Aby Avengers porazili Thanose, museli se vydat do minulosti a získat z ní všechny Kameny nekonečna. Přitom ovšem ztratili Teserakt a vytvořili tím alternativní časovou linku, v níž Loki uprchl po bitvě o New York. A právě v seriálových dobrodružstvích boha klamu se už příští rok dočkáme dalších výletů do minulosti.

Článek Hollywood Reporteru z loňského roku zmiňoval, že bude postava cestovat napříč historií a její vliv se tam projeví mnohdy nečekanými způsoby. Později jsme se dočkali poměrně rozmazaného konceptu k seriálu, který naznačil, že se Loki podívá do roku 1975. Motiv cestování v čase nakonec nedávno oficiálně potvrdil producent.

Mrtvá filmová univerza: 5 sérií, které se neúspěšně snažily napodobit úspěch Marvelu

Tričko boha klamu z nové propagační ukázky Disney+ pak prozradilo, že se v seriálu ukáže organizace Time Variance Authority. Ta se v komiksech snaží udržovat pod kontrolou časové linky, takže je asi docela zřejmé, proč by se mohla s Lokim dostat do konfliktu.

Výlety do multiverza

loňský Spider-Man se nám v prvních trailerech pokoušel namluvit, že Quentin Beck alias Mysterio pochází z alternativní Země, kde byl velkým hrdinou. Přestože se nakonec ukázalo, že padouch lhal, existence multiverza byla v minulosti potvrzena třeba ve snímku Doctor Strange 76 %. Tam jsme potkali nebezpečnou entitu Dormammu, která chtěla proniknout do naší dimenze.

Jen málokdo se proto divil, když Marvel oznámil, že podtitul druhého filmu o mocném čaroději zní In the Multiverse of Madness  , tedy V multiverzu šílenství. Zatím netušíme, jaké bytosti v různých dimenzích žijí – fanoušci nicméně v předloňské dvojce Ant-Mana 74 % objevili něco, co vypadá jako město v kvantové říši. Třeba o něm víc prozradí Janet van Dyne.

Dost možná navštívíme i různé alternativní reality, které budou jen v detailech odlišné od té, kterou důvěrně známe. Spekuluje se například, že herečka Sophia Di Martino   ztvární ženskou verzi Lokiho.

Těhotná Wanda

Bude se v podobném duchu nést i seriál WandaVision  , v němž se vrátí mrtvý android Vision po boku své milované Scarlet Witch? Možná ano. Nedávno zveřejněné první záběry však působí poněkud televizním dojmem a mnozí proto soudí, že se děj bude odehrávat přímo v hlavě Wandy Maximoff.

Nasvědčuje tomu i synopse, z níž se dozvíme, že si pár žije svůj ideální život na periferii města. Postupně ale oba hrdinové zjišťují, že vše není takové, jak se na první pohled zdá.

Logan, Avengers, Deadpool i Joker. Vybírali jsme nejlepší superhrdinské snímky uplynulého desetiletí

Scarlet Witch bude v seriálu těhotná, jak nasvědčovaly už kolébky v jednom ze záběrů. Marvel potvrdil, že uvidíme její děti s Visionem – podle všeho půjde o dvojčata. Šušká se dokonce, že se v seriálu po letech znovu ukáže i Wandin bratr Pietro alias Quicksilver.

Noví nepřátelé

Další velké změny čekají MCU koncem roku, kdy dorazí sci-fi snímek Eternals   o úplně nové skupině hrdinů. Ti už vědí o existenci Avengers, ačkoli sami dosud zůstávali ve stínech. S Eternals navíc dorazí i jejich komiksoví nepřátelé, Deviants. Ti byli v komiksech podobně jako Eternals stvořeni nebešťany a s konkurenčním druhem vedli vleklé války. Deviants měli také ve zvyku čas od času zotročovat běžné lidi, neboť procházející rychlejší evolucí, jsou chytřejší a často vládnou superschopnostmi.

Eternals se prý přestanou skrývat poté, co je zasáhne velká tragédie. Mnozí soudí, že touto tragédií bude Thanosovo lusknutí v závěru Infinity War 86 %, my si ale nejsme tak jistí. V MCU totiž od té doby uplynulo už dlouhých pět let, během nichž zjevně ještě Eternals nos nevystrčili.

Ten zbytek

Snažili jsme se vybrat ty novinky, které budou mít podle našeho názoru největší vliv na celý propojený vesmír, čeká nás ale pochopitelně mnoho dalších filmů a seriálů. Již brzy třeba dorazí Black Widow  , která se nicméně odehrává ještě před událostmi Endgame a budoucnost světa Marvelu tudíž nejspíš tak moc neovlivní.

Nakonec jim práci našli: 6 herců, kteří dostali jinou roli, než kterou chtěli původně

Uvidíme i nějaké ty staré známé – v seriálu Falcon a Winter Soldier   se například ukáže padouch Zemo z Občanské války 78 %.

V příštím roce dorazí čínský hrdina Shang-Chi  , který se střetne s Mandarinem (tentokrát s tím skutečným) a dorazí i třetí Spider-Man. Později téhož roku nás čeká Hawkeye a samozřejmě i čtvrtý Thor  , kde se kladiva chopí Odinsonova expřítelkyně Jane Foster. V dalších letech se pak objeví třeba Blade a uvidíme například třetí Strážce Galaxie  .

Marveljednoduše napilno.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141199

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71003

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2908

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Co bylo na disku v Matrixu a proč je Snape princem dvojí krve? 7 otázek z filmů, které mají odpovědi

Dnes Aleš

Star Wars: Liam Neeson prozradil, zda si někdy měl zopakovat roli. Na nové filmy už nekouká

Včera Aleš 111

Vrátí se Joker, kterého jste už asi nečekali. Jareda Leta uvidíme ve Snyder Cutu

Včera Aleš 150

Šílený Max, Transformers, Blade Runner: Drobné detaily, díky kterým jsme se do filmů hloub ponořili

Včera Aleš 16

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17750

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5346

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606