Noví mutanti budou drsní jako Temný rytíř. Režisér vysvětlil, proč se film neodehrává v 80. letech

5. 2. 2020 1 899×28 světlý/tmavý vzhled

Režisér Josh Boone  , který se chystá letos konečně poslat do kin dlouho odkládané Nové mutanty  , prozradil o svém filmu leccos zajímavého. Dozvěděli jsme se třeba, že se měl příběh původně odehrávat v 80. letech. Po premiéře nepříliš úspěšných X-Men: Apocalypse 70 % se prý ale producenti rozhodli, že žádné mutantské snímky nebudou zasazeny do minulosti.

Boone si nicméně s odstupem času myslí, že změna dekády jeho filmu prospěla. Umožnila mu prý, aby se odpoutal od ostatních mutantských příběhů. Původně se totiž měli údajně ukázat třeba Profesor X nebo Storm. Režisér a scénárista v jedné osobě také prozradil, že se inspiroval knihami Stephena Kinga  .

Noví mutanti sice dostanou rating PG-13 místo dospělejšího erka, podle Boona ho ale tvůrci využili na maximum, podobně jako třeba Temný rytíř 90 %. Snímek se soustředí zejména na postavy a všichni lidé, kteří už viděli některé scény, u nich prý plakali. To se prý v horrorech moc často nestává.

Loučíme se s X-Men: Seřadili jsme všech dvanáct filmů série od nejhoršího po nejlepší

Režisér také přiznal, že původně plánoval pro studio Fox natočit hned tři snímky, každý z nich s jinou horrorovou příchutí. Noví mutanti jsou prý horror s nadpřirozenými prvky, detaily o zbylých dvou projektech ale Boone neprozradil. To by mohlo znamenat, že Disney možná stále zvažuje, že Noví mutanti dostanou pokračování.

Film v českých kinech uvidíme 2. dubna.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: