Star Wars: Ewana McGregora odrazoval strýc od role Obi-Wana. V jaké roli jsme ho mohli vidět?

11. 2. 2020 3 364×7 světlý/tmavý vzhled

Pokud to náhodou ještě nevíte, tak strýc Ewana McGregora   hrál v původní trilogii Star Wars, kde ztvárnil pilota Rebelů, Wedge Antilla. Denis Lawson   má za sebou dlouhou kariéru, která převážně patřila divadlu, ale objevil se i v několika filmech. Asi nikdo si ale nedovede představit, že by mohl být nespokojen se svou rolí v předaleké galaxii.

Opak je ale pravdou a dokonce se snažil svého synovce odradit od role Obi-Wana. Promluvil o tom sám Ewan v rámci rozhovoru pro portál People.

Když mě rodiče vzali na Star Wars poprvé do kina, jednak abych viděl svého strýce, ale také protože to bylo Star Wars, naprosto mě to strhlo. Strýc tuto roli ale neměl zrovna rád, protože jediné co dělal bylo, že několik týdnů seděl v kartonové vesmírné lodi... a i přesto to mělo obrovský úspěch, což ho trochu vytáčelo.

Byl jedním z těch lidí, co mi říkali 'nedělej to, nedělej to, nedělej to.' Čím blíž jsem tomu ale byl, tím víc jsem to chtěl... a jsem tak rád, že jsem do toho šel, protože je úžasné být toho součástí.

Určitě by bylo zajímavé slyšet i vyjádření Denise a zjistit, jestli šlo čistě o znechucení rolí, nebo jestli chtěl jen svého synovce uchránit před srovnáváním s legendárním Alecem Guinnessem  .

Star Wars: Seriál o Obi-Wanovi má potíže se scénářem, nejspíš uvidíme jen čtyři epizody

Tak či onak, Ewan se stal dokonalým Obi-Wanem a dnes si nikdo nedokáže představit v této roli někoho jiného. McGregor navíc i dlouho studoval pohyby svého vzoru a díky tomu dokázal přivést k životu mladého Kenobiho.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: