7 nejlepších filmů podle videoher, které by měl vidět každý

19. 2. 2020 7 207×1246 světlý/tmavý vzhled

Herní průmysl je jedním z největších na světě a podle statistik z roku 2019 je silnější než filmový a hudební dohromady. Není se proto čemu divit, že se i filmy často inspirují videohrami a přinášejí nám adaptace jejich příběhů. V historii se ale objevilo jen několik málo kousků, které za něco stály.

Mortal Kombat 63 %

Psal se rok 1995 a herní série Mortal Kombat slavila třetí díl, když do kin dorazila hraná adaptace této mlátičky. Pokud jste sérii MK nemilovali, tak vám ani film nepřišel jako něco extra, na druhou stranu to platí skoro o každém snímku podle herní předlohy.

I tak se ale Mortal Kombat zapsal do historie a na dlouhá léta se stal nejlepším snímkem v této kategorii.

Super Mario Bros. 48 %

Jde o první film, co si vzal hru jako předlohu a upřímně, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Ve své době nešlo o skvělý film, ale s odstupem času jakoby dozrál. Je sice pravda, že název by měl naznačovat trochu jiný přístup, protože se stejnojmennou předlohou toho moc společného nemá, ale celkově do světa Super Maria prostě patří.

Princ z Persie: Písky času 70 %

Když pomineme, jak moc bylo prostředí tohoto filmu vybíleno, tak zjistíme, že ve výsledku představuje skvělou adaptaci novější trilogie Prince z Persie. Jelikož na filmu pracovalo studio Disney, tak je stále potřeba ho brát jako rodinný film, a i proto nabízí vyváženou porci parkouru, mystiky i bitek.

Silent Hill 67 %

Ano, z hlediska obecné kritiky není Silent Hill zrovna dvakrát úspěšný. Fanoušci herní série se ale vesměs shodnou, že jde o skvělou adaptaci, která si zachovává hororové prvky na psychologické bázi. Tvůrci se navíc nebáli zabrousit do erkového žánru. Raději se ale nedívejte na další pokračování.

Resident Evil: Zánik 67 %

Filmová série nabízí celkově hned šest filmů. První dva si vzaly za předlohu spíše samotný svět a až ten třetí dokázal přinést i ducha samotné herní série. Ta je totiž převážně o snaze přežít v tomto hororovém světě plném zombie.

Vše si sedlo v době, kdy vyšel čtvrtý díl herní série a pár let na to třetí díl té filmové. Hra se vydala více akčním směrem, film se naopak lehce uzemnil a vše do sebe najednou krásně zapadlo.

Tomb Raider 65 %

Lara Croft se dočkala dvou filmových adaptací, ta první zahrnuje sérii s Angelinou Jolie  , ta druhá pak reboot s Aliciou Vikander  . Obě mají něco do sebe a obě můžete milovat úplně stejně. 

Dva filmy s Angelinou byly šílené, akční a Angelina prostě byla Larou Croft od A do Z. Alicia této postavě ale vdechla větší hloubku a její příběh se více držel i herní předlohy.

Pokémon: Detektiv Pikachu 63 %

Asi není lepšího filmu podle her, než právě Detektiva Pikachu. A hlavním důvodem je, že si bere jen předlohu světa a s příběhem nakládá po svém. Nesnaží se vyprávět něco, co známe z her, pouze využívá prvků, jaké hráči velmi dobře znají a přetváří je v něco úchvatného.

Přidejte k tomu Ryana Reynoldse   v jeho surové podobě a máte de facto zaručeno, že půjde o naprostý hit.

Bonus: Ježek Sonic 75 %

Sonic se podíval na plátna kinosálů teprve nedávno, ale i přesto si dokázal získat srdce mnohých. Jednak za to nejspíš může Jim Carrey  , ale velký díl patří i samotnému ježkovy. Ten se díky bohu v průběhu produkce dočkal vizuálního upgradu a my můžeme sledovat Sonica, co se nejen chová jak má, ale i tak vypadá.

Ptákodemie: Nejhorší film historie? Orli a supi plivali kyselinu, lidé s nimi bojovali ramínky

Filmů podle videoher vzniklo mnoho a další jsou ještě na cestě. Jak si povedou je ale otázkou, protože ať se podíváme na jakýkoliv film v této kategorii, tak z hlediska hodnocení nejde o žádné velké bomby. Na druhou stranu ale jde o příjemné a nenáročné filmy, které čas od času prostě potřebujeme.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (12 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: