Star Wars: Záhada Lukova meče má konečně odpověď, Rian Johnson chválil Vzestup Skywalkera

12. 2. 2020 2 532×37 světlý/tmavý vzhled

Jak skončil meč Anakina a později Luka Skywalkera v rukou Maz Kanaty? Neměl náhodou spadnout někam do hlubin plynné planety Bespinu? I takové otázky si kladli fanoušci před lety po premiéře sedmé epizody Star Wars s podtitulem Síla se probouzí 76 %. Nyní na ně konečně dostali aspoň částečnou odpověď.

Děkovat můžeme novému komiksu, v němž se do Oblačného města chtějí vrátit Lando a Luke. Calrissian láká mladého rytíře i tím, že mu prý pomůže najít jeho ztracený světelný meč. Zbraně ostatně patří k těm vůbec nejcennějším věcem v celé galaxii – pravděpodobně tím víc, že oproti dřívějším dobám výrazně ubylo Jediů.

Star Wars: Devátá epizoda, kterou nikdy neuvidíme. Scénář z dob Colina Trevorrowa unikl na internet

Následuje flashback okamžiku, kdy Luke přišel o ruku. Následně pád meče zastavuje osoba v rouchu, které nevidíme do tváře. „Následuj svůj osud, Skywalkere,“ vzkáže záhadně. Její oděv vypadá jako jedijský, takže se divoce spekuluje, že zbraň zachytil někdo z mrtvých Lukových učitelů. Přes modrou barvu v pozadí si totiž nemůžeme být tak docela jistí, zda je tajemný neznámý stvořen z masa a kostí. Víc se nejspíš dozvíme v budoucích číslech.

Režisér kontroverzního Posledního z Jediů 71 % Rian Johnson   se mezitím vyjádřil k novému Vzestupu Skywalkera 65 %, který navázal na jeho film. Nešetřil chválou. Byl prý hrdý a jako fanoušek Star Wars si finále neobyčejně užil. Herec Oscar Isaac   zase žertem přiznal, že kvůli negativním reakcím části diváků na devátý díl brečel ve sprše. Ve skutečnosti mají prý fanoušci na názor samozřejmě právo.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: