Na vlnách lásky. Rudolfinum ovládly filmové romantické melodie

20. 2. 2020 1 050×22 světlý/tmavý vzhled

Na den svatého Valentýna se Filmová filharmonie v pražském Rudolfinu opět postarala o hluboký zážitek. Pro své posluchače si orchestr pod vedením Josefa Kurfiřta připravil výběr romantických filmových skladeb napříč žánry. Kdo ale čekal samé sladké a pomalé melodie, mohl být dost překvapen.

Koncert totiž svižně odstartovala hornová fanfára z Robina Hooda 80 %. Následovala suita z filmu Casablanca 84 %, která překvapila svou barvitostí - hravé tempo střídaly téměř orientální motivy, zaujala i mohutná smyčcová unisona. A pak přišla naprostá romantická klasika - Vzpomínky na Afriku 85 %. Tady orchestr ukázal, že umí i překrásná piana.

Prohnaní padouši: 10 herců, kteří umějí perfektní filmové záporáky

V podobném duchu se nesla i další skladba - Legenda o vášni 79 % se sólovým klavírem, měkké smyčce i krásné vedení flétny jen podtrhly sladkobolnou atmosféru. V první půli pak ještě následovala hudba ze Supermana 75 %, Pretty Woman 78 % a Vzhůru do oblak 81 %.

Právě hudba k tomuto hravému filmu doprovodila posluchače do přestávky, která byla tentokrát vyplněna čokoládou. Pro každého návštěvníka byla přichystaná čokoládová pralinka Lindt. Vzhledem k tomu, že před koncertem diváky přivítala sklenka Bohemia Sektu, dá se říci, že si Filmová filharmonie k Valentýnu své diváky hýčkala. Tradičně nechyběla možnost vyfotit se s cosplayery.

Druhá polovina koncertu slibovala samé známé skladby. Troja 73 % na začátek, Láska nebeská 86 % nebo Titanic 85 % patří skutečně mezi nejklasičtější romantiky, jaké si lze představit. Navíc se poprvé představil také ženský sbor pod vedením Lenky Dandové a sólistka Tereza Hořejšová. Velmi oblíbený motiv My Heart Will Go On v rámci suity Titanicu zazněl poprvé právě v jejím podání v unisonu s lesním rohem, který s přehledem odehrál sólohornista Filmové filharmonie Václav Šmiřák.

Melodie z Lásky nebeské byly notoricky známé a potěšily, stejně jako dechberoucí Across the Stars ze Star Wars a roztancovaný La La Land 73 %. Poslední část koncertu pak tvořily dvě skladby ze Střihorukého Edwarda 85 %. Atmosféra se změnila, záhadnou náladu podpořil brilantně opět sbor.

7 filmů, o kterých možná ani nevíte, že se odehrávají o Vánocích

Parádní výkon předvedl koncertní mistr David Pokorný ve svých houslových sólech, mnohokrát to byl právě on, kdo diváky strhl. Koncertem provázelo moderátorské duo Tereza Petrášková a Václav Liška.

Po potlesku ve stoje následovaly přídavky. Velmi komorní a intimní Inner Light z televizního Star Treku pro sólovou flétnu (Jakub Klögner) vystřídal milý Romantic Flight z Jak vycvičit draka 86 % (s účastí sboru), koncert definitivně ukončila další klasika - houpavá melodie Moon River z filmu Snídaně u Tiffanyho 82 %.

Překvapením při odchodu byly pro diváky další drobné dárečky - květina a balónek. K povznášejícímu zážitku z koncertu si tak domů nesli nadnášející se srdíčko.

Filmová filharmonie má za sebou úctyhodnou „bilanci“ 9 vyprodaných koncertů v Rudolfinu v řadě, což svědčí o kvalitě, kterou tento, na pražské scéně mladý, orchestr podává.
FILMharmonie už má naplánované další koncerty.

Oheň na křídlech: Vybrali jsme 10 nejnebezpečnějších draků filmové historie

V neděli 26. dubna se bude konat koncert na téma Western a v sobotu 30. května se v Rudolfinu orchestr představí s programem
Fantasy.
Je tedy se na co těšit.

Vstupenky na oba koncerty jsou v prodeji již nyní na www.filmharmonie.cz.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: