Mandalorian: Nové video ze zákulisí ukazuje inovativní technologie použité pro tento seriál

Datum vydání 21. 2. 2020Shlédnutí 2 351×Sdílení článku118Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Filmový i televizní průmysl je často definován posuny v technologiích, které umožňují lepší efekty za zlomek původní ceny a usnadňují celý proces tvorby. Star Wars je v této kategorii bráno jako jeden z největších průkopníků a v této tradici pokračuje i se seriálem The Mandalorian 85 %.

V rámci produkce totiž bylo poprvé využito LED obrazovek, které tvoří virtuální scénu v reálném čase a nahrazují klasické zelené či modré plátno. Díky tomu, že vše běží na herním enginu Unreal si tvůrci mohli hrát s mnohem větším prostorem a zároveň okamžitě upravovat scénu v reálném čase. Herci navíc vidí, co mají kolem sebe a s čím interagují, všude dostaneme reálné odlesky a hlavně reálné nasvícení.

Celý prostor lze využít jak pro exteriéry, tak interiéry a během jednoho dne se může natáčet na vyprahlé poušti, uprostřed mrazivých planin i v kantýně Moss Eisley.

Star Wars: Studio Disney vydalo oficiální časovou osu všech filmů a seriálů z předaleké galaxie

Tato flexibilita dost možná změní budoucnost tvorby filmů, je otázkou jestli k lepšímu či horšímu. Jde ale o skvělou technologii, která by mohla velmi rychle nahradit zelené pozadí.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *