Dvojklikem na celou obrazovku
Líbí? Dej echo ostatním:

Začíná další éra Star Wars. Komiksy a knížky představí vrcholné období Republiky i nové nepřátele

26. 2. 2020 2 400×182 světlý/tmavý vzhled

Loňskou devátou epizodou s podtitulem Vzestup Skywalkera 64 % definitivně skončil příběh, který započal už kdysi v sedmdesátých letech Novou nadějí 88 %. Nyní se chystá další éra Star Wars, kterou tvůrci představili ve zbrusu novém traileru. Jmenovat se bude High Republic – zavede nás totiž do vrcholného období Galaktické republiky. Čekají nás komiksy a knihy.

Rozkvětu se v oněch časech těšil i řád Jediů, kteří tehdy podle tvůrců připomínali rytíře kulatého stolu z artušovského mýtu. V těchto optimistických dobách také probíhala kolonizace Vnějšího okraje, kde se nacházejí i některé velmi známé světy typu pouštní planety Tatooine.

Superman jako Ježíš, americká vlajka v Avatarovi. I tak okatě se filmy snaží prodat svá poselství

Nemyslete si ale, že předalekou galaxii čeká jenom idylka. Dozvíme se prý dokonce, čeho se Jediové děsí. Noví padouši se podle informací z videa jmenují Nihil. Vypadá to, že půjde o pestrou směsici příslušníků různých ras, kteří nosí různé masky na obličejích. Tvůrci je popsali jako vesmírnou obdobu vikingů.

Děj spustí nějaká dosud nespecifikovaná velká katastrofa.

Nové příběhy začnou vycházet už v srpnu a zatím to nevypadá, že bychom se měli dočkat i nějakého filmového či seriálového. O snímku z období vrcholné republiky se přitom šířily drby už v lednu. Zatím netušíme, zda si tehdejší zdroj informací jen spletl chystané komiksy a knihy s přípravnými pracemi pro film, nebo zda Lucasfilm jednoduše zatím neoznámil všechno, co má v plánu.

Pokud však budou mít projekty z dob vrcholné Republiky dostatečný úspěch, můžeme jistě opatrně očekávat, že tuto éru časem navštívíme i na plátnech a obrazovkách.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (18 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: