Star Wars: Jak Klonové války nabídnou mnohem tragičtější a silnější pohled na rozkaz 66?

Datum vydání 6. 3. 2020Shlédnutí 3 035×Sdílení článku140Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Prequel trilogie se točila hlavně kolem Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera. Jak Yoda, tak Palpatine hráli v jejich příběhu druhé housle a ještě hlouběji se v tomto pomyslném orchestru ukrývají klony a další Jediové. Animovaný seriál Klonové války 77 % ale toto pořadí trochu mění, protože vojáci se dostávají do popředí a často se stávají hlavními hrdiny příběhu.

V rámci momentálně vysílané závěrečné řady nás čeká i další pohled na osudný rozkaz 66, který sloužil jako finální překlenutí Republiky v První galaktické impérium. Už v rámci Epizody III 87 % jsme mohli vidět silný a emotivní pohled na to, jak klony obracejí své zbraně na jednotlivé mistry, a jak Plo Koon zmizel z oblohy ve své stíhačce, nebo jak Ki-Adi-Mundiho zradily vlastní jednotky.

V daný okamžik sice cítíme stejnou bolest jako Yoda, když se chytá za svou hruď, ale k samotným obětem vlastně nemáme pořádnou vazbu. Nejvíce tedy těžíme ze způsobu zpracování celé scény a silně emotivní skladby z rukou Johna WilliamseKlonové války však přinášejí nový pohled na celou tuto problematiku. V průběhu let jsme totiž měli možnost prožít mnoho příběhů s postavami, které nám postupně přirůstali k srdcím.

Pomsta Sithů navíc neukázala jeden velmi důležitý aspekt, ne všechny klony plně podlehly tomuto rozkazu. Seriál Povstalci 67 % odhalil, že kapitán Rex a několik dalších se dokázalo vymanit z nadvlády mikročipu v jejich hlavách. Celkově nás tedy čeká velké drama na několika frontách.

Na jedné straně uvidíme mistry, které nyní známe mnohem lépe, viděli jsme je v mnohých misích a prožili s nimi několik klíčových bitev. Na druhé straně ale spatříme tragédii bezmocných klonů, v jejichž bude zmáčknut spínač. Většina z nich si to nejspíš ani neuvědomí, ale určitě uvidíme několik z těch, co prožijí opravdová muka.

Star Wars: Klonové války vracejí na scénu jednoho z padouchů. K vidění byl už v prequelech

Můžeme očekávat, že základem finální scény tohoto rozkazu se stane původní sestřih, co jsme viděli v Pomstě Sithů. Pravděpodobně ho ale Dave Filoni   doplní o další záběry, jejichž účel by měl být více než jasný… umocnit sílu této sekvence.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *