Disney čeká nová éra, Bob Iger opouští pozici generálního ředitele. Co bude jeho novým působištěm?

26. 2. 2020 908×12 světlý/tmavý vzhled

Studio Disney je vůdčí společností filmového průmyslu, stále ale jde jen o firmu, která má své vedoucí osobnosti. Po dobu posledních patnácti let byl generálním ředitelem Bob Iger, to se ale změnilo včera, 25. února 2020.

I přesto, že jeho vláda byla zakončena poněkud hořko-sladce skrze novou trilogii Star Wars, tak celkově dopadlo jeho působení opravdu dobře. V roce 2006 totiž rozhodl o koupi Pixaru za $7,4 miliardy, následovala koupě Marvelu za $4 miliardy a pokračoval ziskem studia Lucasfilm za stejnou částku. Vše zakončil největším obchodem v historii filmového průmyslu, když loni dokončil koupi studia 20th Century Fox v hodnotě $71,3 miliardy.

CNN pak informovalo, že původně chtěl Bob Iger odstoupit až v roce 2021 se skončením svého kontraktu, nakonec se ale s rozhodl s okamžitou platností odejít o několik měsíců dříve. Na jeho místo nastoupil Bob Chapek. Ten od roku 2018 působil jako předseda pro zábavní parky společnosti Disney.

Začíná další éra Star Wars. Komiksy a knížky představí vrcholné období Republiky i nové nepřátele

Bob Iger u velkého myšáka zůstane minimálně do roku 2021, a to na pozici výkonného předsedy. Stále tedy bude dohlížet na stejné věci, ale postupně předá zodpovědnost Chapekovi.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: