Jurský park: Jak by vypadali ještěři, kdyby počítačová magie nestačila? Na Redditu se objevilo video

29. 2. 2020 2 109×65 světlý/tmavý vzhled

Jurský park 86 % se stal jedním z prvních blockbusterů, které ve velkém využily moci počítačových efektů. CGI prehistoričtí ještěři se však ve výsledném snímku objevili na pouhých šest minut. Další záběry vznikly s využitím pohyblivých modelů a dalších tradičních prostředků, jimiž si filmaři pomáhali v době před počítači.

Just in case the CGI for Jurrasic Park (1993) didn't live up to expectations, Steven Spielberg had a backup plan to use stop-motion animation as an alternative. This is what could have been. from r/MovieDetails

Možná vás ale překvapí, že režisér Steven Spielberg   původně
žádné využití CGI neplánoval a na praktické efekty spoléhal úplně. Nutno říci, že působily poměrně realisticky, jak dokládá video nedávno zveřejněné na Redditu. Dokonce natolik, že na ně s otevřenou pusou koukaly i režisérovy děti.

Spielberg však stále nebyl zcela spokojen. Přišlo mu, že pohyby tvorů stále ještě nevypadají úplně přirozeně. A právě tehdy se naplno ukázala síla počítačové animace. Vyhynulí ještěři najednou mohli chodit stejně plynule, jako v dobách, kdy ještě skutečně kráčeli po naší planetě.

Thorův meziplanetární blesk, depresivní doktor Brown: 5 filmů, které původně vypadaly úplně jinak

Režisér se pak ještě zasazoval o to, aby studio neukazovalo příliš mnoho v marketingové kampani. Chtěl totiž, aby mohli diváci prožít úžas z nové, revolučně použité technologie, přímo na velkém plátně.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: