Koronavirus ovlivňuje i filmový průmysl. Zavírají se kina, ruší festivaly i pozastavují produkce

Datum vydání 2. 3. 2020Shlédnutí 1 224×Sdílení článku78Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Koronavirus je momentálně největším tématem ať se podíváte kamkoliv. S narůstajícím počtem mrtvých se tedy zvětšuje i jeho dopad na filmový průmysl. Celosvětově je v tuto chvíli potvrzeno přes 3000 mrtvých a nemoc se objevila v 70 zemích.

Není se tedy čemu divit, že zasahuje i do globálního průmyslu, jakým je i ten filmový. Momentálně je kvůli koronaviru pozastavena produkce sedmé Mission: Impossible  , natáčení probíhalo v Itálii, kde bylo mimo jiné uzavřeno 22 kin společnosti AMC.

Zrušen pak byl například filmový festival v Hong Kongu a akce po celém světě hlásí nejrůznější omezení. Čínští prezentující na Berlínském filmovém festivalu se pak rozhodli vůbec neúčastnit kvůli strachu z šíření nemoci.

Nejvíce se toho ale děje v samotném ohnisku nákazy, tedy Číně. Po celé zemi bylo uzavřeno přes 11 000 kin a prozatím zrušena promítání filmů Ježek Sonic 75 % a Není čas zemřít  . James Bond se navíc nedočká ani série tiskových konferencí. Pro agenta 007 navíc může jít o velkou finanční ztrátu, protože například snímek Spectre 70 % zde vydělal přes $80 milionů.

V síti: Rodiče by prý měli do kina povinně. Prozradíme, co na nový snímek říkají recenzenti

S narůstajícím počtem postižených oblastí a nemocných, se pravděpodobně bude zvyšovat i dopad na filmový průmysl. U nás zatím máme potvrzené tři případy.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *