Star Wars prequely: Jak dnes vypadají herci? Povíme také, co v uplynulých 15 letech natáčeli

3. 3. 2020 6 097×45 světlý/tmavý vzhled

Letos v květnu uplyne už těžko uvěřitelných patnáct let od chvíle, kdy do kin dorazila Pomsta Sithů 87 %, závěrečný snímek prequelové trilogie Star Wars. Co celé ty roky dělali představitelé důležitých postav a jak dnes vypadají? Přesně to vám prozradíme v dnešním článku.

1) Hayden Christensen  

Představitel Anakina Skywalkera schytal za svůj výkon ve slavné roli nemálo kritiky. Po letech se k němu už ale fanoušci vesměs staví daleko shovívavěji a když se herec v roce 2017 ukázal na Star Wars Celebration, dočkal se nadšeného halekání a potlesku. Christensen se na plátnech kin objevuje dodnes, zatím se mu ale nepovedlo znovu prorazit.

Pomsta Sithů: V přetáčkách tvůrci opravili zásadní chybu, Padmé měla původně zradit Anakina

Osmatřicetiletý Kanaďan v posledních letech natočil třeba romantickou komedii Láska v malé Itálii 65 %. Po boku slavného Bruce Willise   se ukázal v akčním béčku Z lovce kořistí 48 %. Christensenův hlas jsme mohli zaslechnout také v nedávné deváté epizodě Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera 64 %.

2) Ewan McGregor  

Představitel Anakinova mentora, statečného mistra Jedi Obi-Wana Kenobiho, se do předaleké galaxie také tímto způsobem vrátil. A nejspíš ne naposled. Lucasfilm totiž připravuje seriál, v němž bude McGregorův Kenobi dokonce hrát hlavní roli. Hercova kariéra však nijak nestrádá ani mimo vesmír Star Wars.

McGregor se ukázal třeba v katastrofickém dramatu Nic nás nerozdělí 81 % o vlně tsunami z roku 2004 a v posledních letech jsme ho mohli vidět například ve filmech Kryštůfek Robin 75 % či Doktor Spánek 77 %. Nejnověji pak herec oblékl černou masku, když bojoval proti Harley Quinn ve zbrusu nových Birds of Prey 67 %.

3) Natalie Portman  

Původem izraelská herečka Natalie Portman se zase vydala točit superhrdinské snímky ke konkurenčnímu Marvelu, kde ji fanoušci znají jako vědkyni Jane Foster. Uplynulá léta její postava strávila jako přítelkyně boha hromu Thora. Pár se však již rozpadl a Jane se nyní chystá sama spoutat moc blesků v nadcházejícím čtvrtém díle série s podtitulem Love and Thunder  .

Z ostatních rolí herečky musíme zmínit přinejmenším ještě protagonistku snímku V jako Vendetta 80 %, mladou Evey. Portman také ztvárnila hlavní roli v psychologickém thrilleru Černá labuť 81 %. Předloni jste ji pak mohli zahlédnout ve sci-fi snímku Annihilation 63 %.

4) Liam Neeson  

Mistr Qui-Gon Jinn se ukázal pouze v první epizodě s podtitulem Skrytá hrozba 79 %, kde však hrál zcela klíčovou roli. To on objevil Anakina Skywalkera. To on přiměl svého učedníka Obi-Wana Kenobiho, aby chlapce vycvičil. Tvůrci proto obsadili zkušeného herce Liama Neesona.

Zaslouží si víc lásky. Deset filmových a seriálových postav, které možná neprávem podceňujete

Ten po svém angažmá ve Star Wars pokračoval v úspěšné kariéře. Ukázal se v prvním Nolanově   Batmanovi, daboval Aslana v Letopisech Narnie, dočkal se plejády akčních rolí po úspěchu thrilleru 96 hodin 86 %. Loni jsme ho pak viděli v nových Mužích v černém s podtitulem Globální hrozba 52 %.

5) Jake Lloyd  

Podobně jako Neeson se i Lloyd ukázal jen v úvodní epizodě prequelů. Zahrál si totiž malého Anakina Skywalkera, tehdy ještě jen nenápadného chlapce ze zapadlé pouštní planety Tatooine. Lloyd záhy s herectvím úplně sekl a v roce 2012 prozradil pro Daily Telegraph, že mu Skrytá hrozba udělala ze života peklo.

Ostatní děti se k němu prý chovaly dost nehezky. Dělaly například zvuky světelného meče pokaždé, kdy Lloyda zahlédly. Na svůj slavný snímek se už nedívá a viní režiséra George Lucase  , že podcenil divácká očekávání.

6) Ahmed Best  

Štěstí nepřinesla role ve Star Wars ani Ahmedu Bestovi, který propůjčil hlas a pohyby protivnému gunganovi Jar-Jarovi. Nenávist, kterou mnozí fanoušci k šaškující postavě cítili, prý herce překvapila a zasáhla. Předloni Best dokonce přiznal, že zvažoval sebevraždu.

Harry Potter, Píseň moře i Hobit. Vybírali jsme nejlepší fantasy snímky uplynulé dekády

I přesto herec dodnes občas Jar-Jarovi propůjčí hlas, když se postava objeví v nějaké hře z předaleké galaxie. Binkse pak daboval i v animovaném seriálu Klonové války 77 %, kde se jeho postava ve vedlejší roli ukázala.

7) Samuel L. Jackson  

Mace Windu. Mistr Jedi, kterému se téměř podařilo zničit Dartha Sidiouse. Mocný válečník s velmi netradiční barvou světelného meče. A jedna z nejslavnějších rolí Samuela L. Jacksona, který měl v uplynulých desetiletích stále napilno. Zmínit musíme aspoň padoucha Valentina z Kingsmana, Nicka Furyho ze superhrdinského světa MCU či loňský thriller Skleněný 65 %.

Bonus) Richard Armitage   a Keira Knightley  

V prequelech Star Wars se ukázali i v oné době dosud neznámí herci, které měla čekat zářná kariéra. Uveďme aspoň dva případy.

Jednu z dvojnic královny Padmé Amidaly si zahrála Keira Knightley, pozdější hvězda Pirátů z Karibiku nebo třeba Kódu Enigmy 82 %. Richard Armitage, který jen tak postával v pozadí jako křoví, pak ztvárnil trpasličího krále Thorina Pavézu v Hobitovi.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 91077

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 141004

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 13896

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2860

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 84

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 157

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 68

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 33328

To nejzajímavější z tohoto týdne: