Pán prstenů: Dorazily klepy z natáčení. Prozradíme, co si o seriálu myslí herci z původní trilogie

4. 3. 2020 8 578×27 světlý/tmavý vzhled

Natáčení nadcházejícího seriálu ze Středozemě už je v plném proudu. Není se čemu divit, že jsou fanoušci Pána prstenů pořádně natěšení a ochomýtají se okolo placu, aby toho co nejvíc zjistili. Díky podobným nadšencům dorazily i první fotky spolu s informacemi, které o připravovaném seriálu prozradili obyvatelé natáčecích lokací.

Foto: Warner Bros.

Zmíněných fotografií je zatím nemnoho a ukazují vesměs jen cedule, kužely a obytné přívesy. Prohlédnout si je můžete na serveru TheOneRing.net, který je exkluzivně zveřejnil v druhé polovině února. Nás budou více zaujal třeba drb o postavách v kápích, které se účastnily čtyřhodinového nočního natáčení. Že by to byli nazgûlové? Možné to je, neboť ti už ve Druhém věku Temnému pánovi sloužili.

Filmový Pán prstenů měl mít zprvu jen dva díly. Neviděli bychom Lórien, Saruman by byl vykoupen

Minulý měsíc ale dorazila i smutnější zpráva. Zkušená kaskadérka Elissa Cadwell, která si zahrála kupříkladu v předloňském Aquamanovi, se zranila při natáčení. Měla spadnout do nádrže s vodou, což také udělala – nedopatřením se přitom však udeřila do hlavy. Zotavovat se prý bude týdny, ne-li měsíce.

Foto: Home Box Office

Server TheOneRing v této souvislosti zmiňuje, že kaskadérka připomíná mladou Galadriel, kterou si v seriálu zahraje herečka Morfydd Clark  . Máme tedy čekat, že se mocná elfka v seriálu podívá pod mořskou hladinu? Dočkáme se záběrů zkázy Númenoru, který sám Ilúvatar svrhl do oceánských hlubin?

Galadriel: Elfí vládkyně dala Gimlimu drahocenný dar a osobně zbořila Sauronovu pevnost

Jednu fotku z natáčení zveřejnil sám režisér pilotního dílu J. A. Bayona  , nachází se na ní ale jenom úplně obyčejné pole.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JA Bayona (@filmbayona) on

Zajímavější je fotka fanouškovského twitterového účtu @LOTRshow, která ukazuje všechny doposud potvrzené herce. U většiny zatím nemáme tušení, které postavy ztvární. Nic vám ale samozřejmě nebrání nad fotkami dlouze spekulovat.

A jak se k nadcházejícímu seriálu staví představitelé středozemských hrdinů z filmové trilogie Pán prstenů Petera Jacksona  ?

Elijah Wood   alias Frodo Pytlík je velmi zvědavý a nadcházející výlet do Druhého věku ho fascinuje. Naopak představitel Gimliho John Rhys-Davies   už v roce 2017 s povzdechem přiznal, že nadšený není. Podezírá Amazon, že se snaží na Středozemi zkrátka za každou cenu vydělat a myslí si, že se spisovatel J. R. R. Tolkien   musí otáčet v hrobě.

Foto: Warner Bros.

Orlando Bloom   se zase loni v létě vyjádřil k případnému zopakování své slavné role elfa Legolase. Netušíme totiž, kdy se princ z Temného hvozdu narodil, takže ho teoreticky můžeme v nadcházejícím seriálu potkat. Bloom každopádně s návratem nepočítá a čeká, že by Amazon v případě potřeby do role obsadil někoho mladšího.

Legolas: Prozradíme, proč elfí lučištník možná není blonďatý a jak zemřel jeho dědeček

Podle klepů bychom se měli dočkat premiéry první řady snad už v prosinci příštího roku. Po natočení úvodních dvou epizod bude prý produkce dočasně přerušena a tvůrci začnou promýšlet příběh další série, kterou Amazon mezitím už stihl oficiálně potvrdit. Sezón se celkem plánuje pět.

Foto: Home Box Office

V hlavní roli zbrusu nové postavy jménem Beldor se ukáže Robert Aramayo  , známý jako mladý Eddard Stark z flashbacků Hry o trůny 91 %. Herečka Markella Kavenagh   by pak měla ztvárnit další nový charakter, Tyru. Joseph Mawle   alias Benjen Stark pak podle nepotvrzených informací hraje padoucha Orena.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 22512

Faramir a Boromir: Bratři měli sen o Prstenu a naposledy se setkali až poté, co Boromir padl

31. 1. Aleš 504

Pán prstenů: Nadcházející seriál od Amazonu získal režiséra Jurského světa

4. 7. Aleš 470

Jediný pravý Pán prstenů. Mysleli jste si, že je Sauron jen planoucí bulva?

20. 9. Aleš 5467

Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

9. 10. Aleš 4456

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

To nejzajímavější z tohoto týdne: