Filmy podle videoher zajímají velkou část diváků, tvrdí průzkum. Žebříček vedou Mario a Pac-Man

4. 3. 2020 1 323×133 světlý/tmavý vzhled

Server The Hollywood Reporter zveřejnil výsledky ankety, v níž zjišťoval, jaké videohry by američtí filmoví diváci nejraději viděli na plátněch. Žebříček ovládl legendární instalatér Mario, kterého by na plátně rádo vidělo 44 % respondentů. O sedm procent méně pak získal podobně slavný žlutý hrdina Pac-Man.

Foto: Rockstar Games

Z akčních titulů nejvíc zabodovala série Grand Theft Auto, jejíž nejnovější díl spatřil světlo světa v roce 2013. Do první desítky se dostala ještě střílečka Call of Duty, o jeden stupínek níž pak skončila série Legend of Zelda. Zhruba čtvrtinu lidí zajímá případná filmová verze ságy Halo od Microsoftu, asi pětinu pak Minecraft spadající pod stejnou korporaci.

Avatar: Jake měl zkusit drogy, domorodci lovili buvoly. Mrkli jsme na vystřižené scény

Relativně nízko se drží multiplayerový hit Fortnite a dokonce i fantasy RPG série Elder Scrolls, o kterou projevilo zájem 17 % dotazovaných.

Tyler Sinclair ze společnosti Morning Consult, která pro THR průzkum provedla, okomentoval výsledky takto: „Mezi zákazníky existuje po adaptacích videoher značná poptávka. To je dobrá zpráva pro studia, která by ráda využila miliardového herního průmyslu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: