Kniha ke Vzestupu Skywalkerea odhaluje, jak přesně probíhalo předáni meče mezi Rey a Benem

Datum vydání 4. 3. 2020Shlédnutí 3 127×Sdílení článku85Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Předchozí knižní adaptace jednotlivých Epizod byly de facto jen převyprávěním toho, co jsme mohli vidět na plátnech v kině. V případě Vzestupu Skywalkera 64 % se ale znovu dozvídáme něco, co v samotném filmu nezaznělo. Jak Rey dokázala předat meč Benovi jen za pomoci Síly?

Odpověď se ukrývá na stranách 220 a 221, kde můžeme najít následující text:

Vize se změnila. Byl to Luke, sedící se skříženýma nohama na ostrově Ahch-To, třesoucí se snahou o udržení své projekce na bitevním poli Craitu.

Přišel další záblesk, tentokrát jak je Leia ve své ubikaci v džungli a svou zbylou sílu dává do poslední myšlenky, kterou chce sdělit Benovi.

Všechny vize byly zhmotněním jedné a té samé síly. A Rey ji nyní použije vlastním způsobem.

Zvedla svůj meč, jako by chtěla zaútočit - pátrala po spojení, které sdílela s Benem. Ukázala mu to.

On ji přijal a Reyiny rty se rozevřely v překvapení. Cítila se jinak. Toto spojení bylo... správné. Příjemné. Jako příchod domů.

Ben byl podobně překvapen a společně promrhali vzácný moment užíváním si tohoto nového propojení. Tak to mělo být celou dobu. Skutečná dyáda.

Jak Císař, tak Snoke je o ni okradli.

'Udělej to!' Zařval Palpatine. 'Učiň tu oběť!'

Rey schovala meč za svá záda, jako by se chystala na obrovský úder. Zapátrala po Síle. S úsilím ji začaly pálit slzy v očích.

Císař se v radostném očekávání naklonil blíže.

Zvedla svou ruku... která nyní byla prázdná. Přenesla svou zbraň pryč.

Rey sledovala, jak její dědeček prozřívá a konečně zjišťuje svou chybu, dovolil Rey a Benovi přijít společně. Jejich pouto - ukuto v zápalu společného hledání, sdíleného smutku, hněvu a vzteku, ale také soucitu a slitování - bylo tím jediným, co nedokázal předpovědět.

V základu tedy jde o stejnou schopnost, jakou použil Luke, když bojoval s Kylo Renem na planetě Crait. Díky silnému poutu mezi Benem a Rey bylo možné vytvořit nejen projekci, ale přenést i reálný předmět mezi nimi.

Záblesk této schopnosti jsme mohli vidět o několik desítek minut dříve, kdy Kylo i Rey byly propojeni a aniž by to zamýšleli, tak se mezi nimi přemisťovaly předměty. Díky tomu dokázali vzájemně určit, kde se kdo nachází.

Star Wars: Klonové války vracejí na scénu jednoho z padouchů. K vidění byl už v prequelech

S největší pravděpodobností už ale nikdy znovu neuvidíme tuto schopnost v takovémto rozsahu, protože je možná jen s pomocí dyády v Síle. Samotná projekce má ale kořeny už v Legendách, kde jde o jednu ze schopností nejmocnějších Sithů.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *