Star Wars: Otec Rey nebyl tak úplně nikým. Císaři byl blíže, než bychom si mysleli

Datum vydání 5. 3. 2020Shlédnutí 8 212×Názory k tématu1Sdílení článku209Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V Epizodě VIII 71 % se nás Kylo Ren snažil přesvědčit, že rodiče Rey byli nikým a svým způsobem nakonec mohl mít částečně pravdu. O její matce totiž stále nic nevíme, původ otce ale odhalila kniha Vzestup Skywalkera.

V psané verzi tohoto příběhu se nachází pasáž, kde se dozvídáme o Palpatinově zálibě v klonech. Jeho nové tělo totiž je pouze klonem toho původního a jde o jakousi schránku, do které přenesl své vědomí. Což nejspíš našlo inspiraci v příběhu ze Staré Republiky, kde také najdeme mocného Císaře, co přenesl své vědomí do jiného těla.

Vraťme se ale zpět k tomu našemu. Během snahy o vytvoření nové schránky vzniklo několik nedokonalých verzí. Jedna z nich sice je označena jako „nepoužitelná,“ ale nakonec tento klon odešel z Exegolu a později se stal otcem Rey.

Kniha ke Vzestupu Skywalkerea odhaluje, jak přesně probíhalo předáni meče mezi Rey a Benem

Sheev Palpatine tedy nikdy neměl syna v pravém slova smyslu, ale tento klon je mnohem bližším odrazem jeho vlastní esence, než by mohl být jeho potomek. Otázkou zůstává, jak vlastně dokázal odejít, pravděpodobně ale šlo o jeden z mnohých plánů samotného Císaře.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *