Star Wars: Ben Solo před smrtí promluvil k Rey. Co jsme neslyšeli ve filmu, ale najdeme v knize?

Datum vydání 6. 3. 2020Shlédnutí 4 938×Názory k tématu1Sdílení článku158Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Kniha ke Vzestupu Skywalkera 64 % nabízí opravdu velké množství detailů, které se nedostaly do samotného filmu. Důvodem může být nedostatek času nebo v nich J. J. Abrams   asi neviděl dostatečný smysl. Tyto vystřižené kousky se nyní postupně dostávají na povrch a doplnění se dočkala i scéna s polibkem Bena a Rey.

Ve filmu ho mnozí považují za vyznání citu, který se mezi těmito postavami budoval napříč celou trilogií. Podle knižní adaptace jde ale o „polibek z vděčnosti.“ Což pro mnohé může být mnohem přijatelnější verzí.

Na plátnech pak následuje druhý a finální bezeslovný odchod Bena Sola. Vyčerpáním se nejspíš už nezmohl na to, aby něco řekl nahlas, telepaticky ale přece jen ještě něco sdělil. Jeho poslední slova zněla: „Vždy budu s tebou.“ Rey na ně pak šepotem odpověděla podobně nostalgickou větou: „Nikdo není úplně ztracený.“

Star Wars: Otec Rey nebyl tak úplně nikým. Císaři byl blíže, než bychom si mysleli

V tomto případě jde spíše jen o potvrzení toho, že se Ben dokázal plně vykoupit ze svých činů a našel cestu zpět ke světlé straně Síly. Rey v ten moment také nejspíš poprvé plně pochopila slova svého mistra, Luka Skywalkera.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *