Wolverine mohl mít jinou tvář, Aragorn taky. Herci, kteří se k filmu dostali na poslední chvíli

12. 3. 2020 4 566×19 světlý/tmavý vzhled

Na přelomu tisíciletí ještě superhrdinské snímky nezažívaly kdovíjakou popularitu. První vlaštovkou budoucích změn se stal až první díl X-Men 82 %, v němž si diváci po celém světě zamilovali hlavně postavu Wolverina. Toho ztvárnil populární Hugh Jackman  . Dnes už si na jeho místě nedokážeme představit nikoho jiného – věděli jste však, že tvůrci původně počítali s jiným hercem?

1) Hugh Jackman

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Režisér Bryan Singer   původně chtěl, aby si Logana zahrál úspěšný Russell Crowe  , představitel titulního hrdiny z Gladiátora 88 %. Ten však odmítl a doporučil svého kamaráda, tehdy ještě skoro neznámého Australana Hugha Jackmana  . Režisér nicméně nakonec vybral herce Dougraye Scotta  , který na nabídku kývl.

Prokletí Černé perly: První Piráti ovlivnili Pána prstenů. Jack mohl skončit s useknutým nosem

V době natáčení ale Scott pracoval na sérii Mission: Impossible a kolega Tom Cruise   mu pendlování mezi oběma produkcemi zakázal. Režisérovi X-Men tudíž nezbývalo, než se spolehnout na starší doporučení. Hugh Jackman si samozřejmě vedl výborně, jak uznává i sám Dougray Scott. „Moc se mi líbí, co Hugh udělal [s Wolverinem]. Je to skvělý chlapík.“

2) Michael J. Fox

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Mladého Martyho, který musí odcestovat do minulosti a zařídit tam seznámení svých rodičů, si měl původně zahrát Eric Stoltz  . Natáčení se účastnil už celý měsíc, než začalo režisérovi Robertovi Zemeckisovi   připadat, že vybral špatného herce. Rozhodl se proto již natočenou část snímku přepracovat, což prý přidalo zhruba 3 miliony dolarů nákladů.

Michael J. Fox   byl pro roli Martyho původní režisérovou volbou, v době začátku natáčení však neměl volný rozvrh. To se mezitím změnilo a Návrat do budoucnosti tak získal novou hlavní hvězdu. Za zmínku stojí, že Fox točil krom snímku zároveň ještě televizní seriál a v noci spal pouze zhruba pět hodin.

3) Christopher Plummer

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Zatímco oba předchozí filmy měnily představitele důležité postavy na poslední chvíli, snímek Všechny prachy světa 65 % z roku 2017 vyměnil svou původní hvězdu Kevina Spaceyho   až pár týdnů před premiérou. Režisér Ridley Scott   k tomuto drastickému rozhodnutí přikročil poté, co se objevily informace o údajných případech sexuálního zneužívání ze strany zmíněného herce.

Breaking Bad: Učitel chemie drogovým bossem. Prozradíme, čím slavný seriál uchvátí i po letech

Role se chopil Christopher Plummer   a velká část scén musela vzniknout znovu. V jednom případě dokonce tvůrci použili zelené plátno, aby nemuseli létat na přetáčky do Jordánska.

4) Viggo Mortensen

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Jako dědic gondorského trůnu v sérii Pán prstenů, hraničář Aragorn, se měl původně ukázat herec Stuart Townsend. Dostal padáka pouhý jeden den předtím, než se měly rozběhnout kamery – poté, co strávil dva měsíce přípravou na roli a trénováním. Režisér Peter Jackson   prý dospěl k názoru, že do role potřebuje někoho staršího.

Během několika dní se pak Aragornova meče Andúrilu chopil nový herec Viggo Mortensen  . Toho prý k účasti na natáčení přiměl jeho syn.

5) Scarlett Johansson

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Ve snímku Ona 76 % dabuje umělou inteligenci, se kterou naváže hlavní hrdina vztah, známá herečka Scarlett Johansson  . Hvězda série Avengers však začala dabovat svou postavu teprve poté, co už všechny její repliky namluvila Samantha Morton  . Původní představitelka prý podala skvělý výkon. Režisérovi nicméně přišlo, že vztah nerezonoval tím správným způsobem a rozhodl se zapátrat po novém hlase.

6) Arnold Schwarzenegger

Dokážete si v roli terminátora T-800 představit někoho jiného, než Arnolda Schwarzeneggera  ? My také ne. Režisér James Cameron   ale původně plánoval, že by se v roli zabijáckého androida mohl ukázat Lance Henriksen  . Údajně vznikl dokonce koncept, který ukazuje, jak by alternativní robot z budoucnosti vypadal.

7) Harrison Ford

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

George Lucas  , který spolupracoval na scénáři Dobyvatelů ztracené archy 90 %, nechtěl do hlavní role Indiany Jonese obsadit Harrisona Forda  . Už s ním totiž v minulosti třikrát spolupracoval. Tvůrci proto vybrali Toma Sellecka  , který měl ale zrovna uzavřenou smlouvu s televizí CBS. Ta odmítla herce filmařům půjčovat.

Gimli: Statečný trpaslík zachránil život Éomerovi a málem s ním bojoval kvůli Galadriel

Necelé tři týdny před začátkem natáčení tak musel režisér Steven Spielberg   stejně povolat již zmíněného Forda.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: