Wolverine mohl mít jinou tvář, Aragorn taky. Herci, kteří se k filmu dostali na poslední chvíli

12. 3. 2020 3 814×23 světlý/tmavý vzhled

Na přelomu tisíciletí ještě superhrdinské snímky nezažívaly kdovíjakou popularitu. První vlaštovkou budoucích změn se stal až první díl X-Men 82 %, v němž si diváci po celém světě zamilovali hlavně postavu Wolverina. Toho ztvárnil populární Hugh Jackman  . Dnes už si na jeho místě nedokážeme představit nikoho jiného – věděli jste však, že tvůrci původně počítali s jiným hercem?

1) Hugh Jackman

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Režisér Bryan Singer   původně chtěl, aby si Logana zahrál úspěšný Russell Crowe  , představitel titulního hrdiny z Gladiátora 88 %. Ten však odmítl a doporučil svého kamaráda, tehdy ještě skoro neznámého Australana Hugha Jackmana  . Režisér nicméně nakonec vybral herce Dougraye Scotta  , který na nabídku kývl.

Prokletí Černé perly: První Piráti ovlivnili Pána prstenů. Jack mohl skončit s useknutým nosem

V době natáčení ale Scott pracoval na sérii Mission: Impossible a kolega Tom Cruise   mu pendlování mezi oběma produkcemi zakázal. Režisérovi X-Men tudíž nezbývalo, než se spolehnout na starší doporučení. Hugh Jackman si samozřejmě vedl výborně, jak uznává i sám Dougray Scott. „Moc se mi líbí, co Hugh udělal [s Wolverinem]. Je to skvělý chlapík.“

2) Michael J. Fox

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Mladého Martyho, který musí odcestovat do minulosti a zařídit tam seznámení svých rodičů, si měl původně zahrát Eric Stoltz  . Natáčení se účastnil už celý měsíc, než začalo režisérovi Robertovi Zemeckisovi   připadat, že vybral špatného herce. Rozhodl se proto již natočenou část snímku přepracovat, což prý přidalo zhruba 3 miliony dolarů nákladů.

Michael J. Fox   byl pro roli Martyho původní režisérovou volbou, v době začátku natáčení však neměl volný rozvrh. To se mezitím změnilo a Návrat do budoucnosti tak získal novou hlavní hvězdu. Za zmínku stojí, že Fox točil krom snímku zároveň ještě televizní seriál a v noci spal pouze zhruba pět hodin.

3) Christopher Plummer

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Zatímco oba předchozí filmy měnily představitele důležité postavy na poslední chvíli, snímek Všechny prachy světa 65 % z roku 2017 vyměnil svou původní hvězdu Kevina Spaceyho   až pár týdnů před premiérou. Režisér Ridley Scott   k tomuto drastickému rozhodnutí přikročil poté, co se objevily informace o údajných případech sexuálního zneužívání ze strany zmíněného herce.

Breaking Bad: Učitel chemie drogovým bossem. Prozradíme, čím slavný seriál uchvátí i po letech

Role se chopil Christopher Plummer   a velká část scén musela vzniknout znovu. V jednom případě dokonce tvůrci použili zelené plátno, aby nemuseli létat na přetáčky do Jordánska.

4) Viggo Mortensen

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Jako dědic gondorského trůnu v sérii Pán prstenů, hraničář Aragorn, se měl původně ukázat herec Stuart Townsend. Dostal padáka pouhý jeden den předtím, než se měly rozběhnout kamery – poté, co strávil dva měsíce přípravou na roli a trénováním. Režisér Peter Jackson   prý dospěl k názoru, že do role potřebuje někoho staršího.

Během několika dní se pak Aragornova meče Andúrilu chopil nový herec Viggo Mortensen  . Toho prý k účasti na natáčení přiměl jeho syn.

5) Scarlett Johansson

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Ve snímku Ona 76 % dabuje umělou inteligenci, se kterou naváže hlavní hrdina vztah, známá herečka Scarlett Johansson  . Hvězda série Avengers však začala dabovat svou postavu teprve poté, co už všechny její repliky namluvila Samantha Morton  . Původní představitelka prý podala skvělý výkon. Režisérovi nicméně přišlo, že vztah nerezonoval tím správným způsobem a rozhodl se zapátrat po novém hlase.

6) Arnold Schwarzenegger

Dokážete si v roli terminátora T-800 představit někoho jiného, než Arnolda Schwarzeneggera  ? My také ne. Režisér James Cameron   ale původně plánoval, že by se v roli zabijáckého androida mohl ukázat Lance Henriksen  . Údajně vznikl dokonce koncept, který ukazuje, jak by alternativní robot z budoucnosti vypadal.

7) Harrison Ford

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

George Lucas  , který spolupracoval na scénáři Dobyvatelů ztracené archy 90 %, nechtěl do hlavní role Indiany Jonese obsadit Harrisona Forda  . Už s ním totiž v minulosti třikrát spolupracoval. Tvůrci proto vybrali Toma Sellecka  , který měl ale zrovna uzavřenou smlouvu s televizí CBS. Ta odmítla herce filmařům půjčovat.

Gimli: Statečný trpaslík zachránil život Éomerovi a málem s ním bojoval kvůli Galadriel

Necelé tři týdny před začátkem natáčení tak musel režisér Steven Spielberg   stejně povolat již zmíněného Forda.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

7. 2. Aleš 1141

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 738

Volné pokračování Bratrstva neohrožených natočí režisér Bonda, kamery se rozjedou v březnu

12. 10. Aleš 600

Endgame: Druhý víkend, druhá miliarda pro nové Avengers. Nepokořen zůstává zatím jen Avatar

6. 5. Aleš 498

Faramir a Boromir: Bratři měli sen o Prstenu a naposledy se setkali až poté, co Boromir padl

31. 1. Aleš 477

Strážci Galaxie: Partička komiksových hrdinů Marvelu dostane vlastní videohru

Dnes Aleš

Baelin's Route: Mrkněte na krátký film, který paroduje známá klišé z populárních videoher

Včera Aleš

Jurský svět 3: Dočkáme se hned dvou dějových linek, Chris Pratt by se nebránil crossoveru

11. 6. Aleš

Marvel: Loki se ve čtvrtém Thorovi neukáže. Herec prozradil, co se postavě honilo hlavou před smrtí

10. 6. Aleš

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 1116

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 755

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 317