Koronavirus dopadl na kina. CineStar zavírá všechny multiplexy, jinde omezují počet vstupenek

Datum vydání 10. 3. 2020Shlédnutí 2 703×Sdílení článku140Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Vláda České republiky ráno oznámila rozhodnutí, jímž od dnešních 18 hodin zakazuje všechny kulturní, sportovní či společenské akce, jichž se účastní více než stovka lidí. Důvodem je samozřejmě probíhající epidemie koronaviru. Opatření platí do odvolání. V praxi to znamená úplné uzavření mnoha kin napříč celou naší zemí.

Foto: Falcon

Společnost CineStar, která provozuje 13 multiplexů, zavírá s okamžitou platností, a to na neurčito. Diváci mají sledovat webové stránky a sociální sítě, kde se objeví informace o obnovení provozu, až se situace okolo nebezpečné nemoci zlepší.

Posted by CineStar on Tuesday, 10 March 2020

Opatření tak jistě tvrdě dopadne na premiéry typu nového Bloodshota   či na Mulan   naplánovanou na konec března. Potenciálně pak třeba i na první letošní marvelovku Black Widow  . To pokud zůstane nařízení v platnosti až do konce dubna.

Zaslouží si víc lásky. Deset filmových a seriálových postav, které možná neprávem podceňujete

Menší kina typu brněnské Lucerny zůstávají zatím otevřená, omezují však počet vstupenek na všechna nadcházející představení na 99 v souladu s novými pravidly. Na sociálních sítích tento přístup někteří lidé kritizují.

Radovat se naopak mohou poskytovatelé streamovacích služeb typu Netflixu nebo třeba HBO Go. I kvůli tomu, že od zítřka zůstanou zavřené i školy a poptávka po online obsahu tak pravděpodobně výrazně vzroste.

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *