Koronavirus: Premiéry se odkládají, festivaly se ruší, multikina omezují počet míst

Datum vydání 11. 3. 2020Shlédnutí 1 236×Sdílení článku46Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Již včera jsme na našem webu informovali o rozhodnutí sítě multiplexů CineStar uzavřít až do odvolání veškeré sály v republice. V průběhu dne se pak nicméně ukázalo, že konkurence podobné kroky neplánuje. Na webu Cinema City se například objevilo vyjádření, podle něhož dojde jen k omezení počtu návštěvníků jednotlivých projekcí. K podobnému kroku přistoupila i síť Premiere Cinemas.

Foto: CinemArt

Mezi úplným uzavřením a omezením počtu vstupenek volí i menší kina napříč Českem. Brněnská Lucerna promítat bude, zatímco olomoucký Metropol přerušuje provoz až do 22. března. Jinde mizí různý doprovodný program – například do šumperského Oka nakonec v pátek nedorazí delegace tvůrců úspěšného dokumentu V síti 91 %.

V síti: Rodiče by prý měli do kina povinně. Prozradíme, co na nový snímek říkají recenzenti

Probíhající festival dokumentárních filmů Jeden svět oznámil, že bude pokračovat až někdy v budoucnu. Krom zákazu akcí nad stovku účastníků totiž program zasáhlo i dnešní uzavření škol, pro které Jeden svět pořádá projekce. V současné době se uvažuje o přesunutí zbytku programu na podzim.

Nadcházející Febiofest, který měl začít 19. března, byl zrušen do odvolání. Náhradní termín stanoví organizátoři podle vývoje epidemie koronaviru v České republice a v Evropě.

 

????Zdraví je tou nejcennější věcí, kterou máme. Proto chápeme preventivní opatření zakazující kulturní akce nad 100 osob a...

Posted by Magic Box & Bioscop on Tuesday, 10 March 2020

Odkladu se dočkaly i některé premiéry. Z Bioscopu přišla zpráva, že se tento týden nedočkáme původně plánovaného uvedení snímku 3Bobule  . Neuvidíme zatím ani novou pohádku Princezna zakletá v čase  , která měla dorazit příští týden. Podle serveru iRozhlas neuvidíme ani Šarlatána 75 %.

Na druhou stranu by měl dorazit Bloodshot   s Vinem Dieselem  , byť zpravodajský server iDnes podle Aktuálně.cz v průběhu včerejška tvrdil opak.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *