Stranger Things: Opustíme se čtvrtou řadou na dobro tajemné městečko Hawkins?

12. 3. 2020 4 376×95 světlý/tmavý vzhled

Seriál Stranger Things 91 % se po většinu času odehrává v městečku Hawkins, které na první pohled není ničím výjimečné. Během několika málo dílu ale zjistíme, že přesně proto zde bylo vybudováno střežené zařízení, kde následně vznikají skoro všechny hrůzy této série z dílny Netflixu.

Foto: Netflix

Bude ale toto místo středobodem příběhu, nebo se vydáme někam dál? Na konci třetí řady se dozvídáme, že rodina Byerových se spolu s Eleven stěhují pryč. Není ale specifikováno, kam přesně, víme jen, že budou někde ve státě Illinois. Navíc nejde o jedinou linku, co odvádí pozornost pryč od tohoto městečka. Jima Hoppera vězní v pracovním táboře někde na Kamčatce.

Většina hlavních postav v tuto chvíli ale stále obývá Hawkins, takže můžeme očekávat, že toto místo sehraje důležitou roli pro celý příběh. Možné je i to, že se začátkem čtvrté řady sice opustíme jeho ulice a okolní lesy, ale nakonec se do něj stejně vrátíme. Jde totiž o domov, který nám byl představen prostřednictvím tří předešlých řad.

Největším důvodem, proč se lidé domnívají, že odejdeme z městečka Hawkins je to, že velká část natáčení probíhá v Novém Mexiku. Zůstává ale stále otázkou, jak se to promítne do samotného seriálu, protože kouzlo moderních technologií dokáže velké věci.

Zdroj: HBO

Zajímavá teorie se pak týká toho, že čtvrtá řada by se měla odehrávat v roce 1986, kdy mimo jiné explodoval reaktor v Černobylu. Nemůžeme tedy vyloučit ani to, že tvůrci nějak šikovně spojí tuto katastrofu s děním kolem hlavních postav.

Stranger Things: Čtvrtá řada bude větší, odvážnější a spletitější. Poprvé se natáčelo mimo Atlantu

Po třech řadách by nemuselo nutně být na škodu změnit ústřední lokaci. Kam a jestli vůbec někam se přesuneme, se ale dozvíme až s prvními trailery. A na ty si musíme ještě nějakou dobu počkat. Čtvrtá série by pak měla dorazit koncem letošního, nebo začátkem příštího roku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (9 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: