Čarodějové, zlobři, draci a lovci duchů. Nechte si doporučit skvělé fantasy filmy z Netflixu

31. 3. 2020 24 881×1231 světlý/tmavý vzhled

Asi jste už slyšeli o populárním fantasy seriálu Zaklínač 79 %, který Netflix vypustil do světa loni v prosinci. Jaké žánrové hity ale streamovací platforma nabízí divákům, kteří hledají jen nějaký zajímavý snímek k zabití večera v karanténě? Nechte se inspirovat našimi doporučeními!

1) Pán prstenů

Foto: New Line Cinema

Středozemská trilogie britského spisovatele J. R. R. Tolkiena   je pro fanoušky fantastiky tak trochu Biblí. Příběh o cestě hobita Froda do hlubin temné země Mordoru, kde může být jedině zničen Prsten moci, si získal popularitu mezi miliony lidí po celém světě. Snad vám jej proto ani nemusíme blíž představovat.

Drakobijci, králové, přemožitelé balrogů. Hrdinové světa Pána prstenů, které nejspíš vůbec neznáte

Pokud na Netflixu hledáte Pána prstenů jen marně, nepanikařte. Nezobrazí se vám, pokud službu používáte v češtině z důvodu chybějících titulků. V rodném jazyce si ale všechny tři snímky můžete vychutnat i přesto. Stačí jen využít jednoduchý návod, který jsme sepsali před časem.

Závěrem podotýkáme, že Netflix nabízí pouze kinoverzi středozemských filmů. Fanoušci prodloužených verzí budou muset hledat jinde.

2) Hvězdný prach 84 %

Foto: Bontonfilm

Mladý Tristan Thorne žije v zapadlé anglické vesnici. Miluje jistou Victorii natolik, že jí slíbí donést spadlou hvězdu. Ta se ale skrývá za zdí, ve světě čarodějnic, princů a létajících lodí. Hvězda samotná navíc nečekaně vypadá jako krásná dívka a Tristanovi záhy hrozí, že uvízne v milostném trojúhelníku.

Vtipný, dobrodružný a romantický snímek natočil zkušený Matthew Vaughn  , režisér Kingsmana nebo X-Men. Vznikl pak podle předlohy Neila Gaimana  . Pokud jste ho ještě neviděli, rozhodně byste to v těchto dnech měli napravit – litovat rozhodně nebudete.

3) Princezna Mononoke 87 %

Foto: Toho Company

Zaujmout vaši představivost ale umějí i na východě. Konkrétně v Japonsku, odkud pochází anime Princezna Mononoke o boji mezi kouzelnými tvory z hlubokých hvozdů a vzmáhajícím se lidstvem, které lesy přeměňuje v domy a v palivo do vysokých pecí.

Mladý Ashitaka zachrání rodnou vesnici před hrozivým démonem, je ale zraněn a ruku mu sžírá kletba. Ta mu dodává nadpřirozenou sílu a odolnost, ale pomalu jej zabíjí. Ashitaka se proto vydává najít lék a záhy se doslechne o dívce, která na hřbetu vlka napadá karavany v oblasti.

4) Monty Python a Svatý Grál 84 %

Foto: Pannonia Entertainment

Dobře, tady možná trochu podvádíme. Svatý Grál je spíš skvělou komedií, než klasickým fantasy snímkem, chceme ale doporučovat jenom ty filmy, jimž opravdu věříme. Navíc se dočkáte zaklínače Tima, vražedného králíka a mocného svatého ručního granátu.

Arzenál scénáristů: 5 příběhových triků, které na nás filmaři často vytahují

Chcete-li si zlepšit náladu pořádnou dávkou kvalitního britského humoru, asi ani nepotřebujete víc pobízet.

5) Příběhy ze Zeměmoří 71 %

Foto: Toho Company

Ursula K. LeGuin   patří v žánru fantasy mezi zvučná jména. Nejspíš vás ale překvapí, že jedna z adaptací díla této americké spisovatelky vznikla v Japonsku. Snímek Příběhy ze Zeměmoří si konkrétně bere inspiraci hned ze čtyř různých románů, přestože příliš nerespektuje jejich děj.

Draci, čarodějové, princové a promyšlená mytologie – Příběhy ze Zeměmoří mají všechno.

6) Shrek 87 %

Foto: Bontonfilm

Dnes již legendární animovaný snímek o zeleném zlobrovi, který se nečekaně stane zachráncem sličné princezny. Shrek si žije v poklidu ve své bažině, dokud mu do ní zlotřilý lord Farquaad nenastěhuje nechtěné pohádkové bytosti z celé své říše.

Film proslul zejména humorem, často plným dvojsmyslných narážek. Díky tomu pobaví nejenom děti, ale i dospělé.

7) Petr Pan 64 %

Foto: Bontonfilm

Napínavý, dobrodružný fantasy snímek určený zejména mladším divákům v době své premiéry trpěl tím, že vyšel v konkurenci mnohem slavnějšího Návratu krále 90 %. Nic vám však nebrání docenit jej nyní po letech, kdy jsou kinosály vůbec poprvé v moderní české historii uzavřeny.

Ďáblův advokát: Petr Pan z roku 2003 si nezasloužil stát se propadákem

O Petru Panovi jsme kdysi napsali celý velký článek, takže vás tentokrát nalákáme jen na Jasona Isaacse   v hlavní záporné roli kapitána Hooka a na perfektní soundtrack Jamese Newtona Howarda  .

8) Karlík a továrna na čokoládu 81 %

Foto: Warner Bros.

Willy Wonka vlastní obří továrnu na čokoládu a skrze exkluzivní zlaté kupóny pozval pětici dětí na návštěvu. Jedním ze šťastlivců je i malý Karlík z chudé rodiny. Děti v doprovodu excentrického továrníka objevují divy prazvláštní čokoládovny, kterou udržují v chodu malí domorodci Umpa-lumpové. Přitom se dozvídají leccos o majiteli i o sobě samých.

Pokud chcete Karlíkem dnes večer zabavit své ratolesti, asi vás zklameme. Filmu na Netflixu zatím chybí česká lokalizace. Pro gramotné diváky však nabízíme návod, jak dostat do libovolného filmu či seriálu vlastní titulky.

9) Krotitelé duchů 83 %

Foto: Columbia Pictures

Další léty prověřená klasika. Krotitele duchů byste si měli zopakovat už proto, že se v současné době připravuje další díl série s podtitulem Odkaz  . Pokud si chcete připomenout, jak vlastně tým lovců duchů vznikl a poprvé zachránil New York před nadpřirozenými bytostmi, máte ideální příležitost.

10) Soumrak mrtvých 75 %

Foto: Universal

Je libo příchuť komediálního horroru? Zkuste Soumrak mrtvých, perfektní film o konci světa se Simonem Peggem   v hlavní roli. Zeměkoulí se šíří pandemie – v tomto případě ale s jedním dalším nepříjemným důsledkem navíc. Z nakažených se stanou zombíci.

Film režíroval Edgar Wright  , tvůrce Jednotky příliš rychlého nasazení 79 % a Baby Drivera 72 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (12 komentářů)  

Faramir a Boromir: Bratři měli sen o Prstenu a naposledy se setkali až poté, co Boromir padl

31. 1. Aleš 508

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 21501

Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

9. 10. Aleš 1470

Jediný pravý Pán prstenů. Mysleli jste si, že je Sauron jen planoucí bulva?

20. 9. Aleš 30463

Pán prstenů: Nadcházející seriál od Amazonu získal režiséra Jurského světa

4. 7. Aleš 463

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 84

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 157

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 68

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: