Netflix: Doporučíme vám akční filmy, které najdete na populární streamovací platformě

20. 3. 2020 3 545×14 světlý/tmavý vzhled

Začátkem týdne jsme pro vás sepsali doporučení těch nejlepších sci-fi filmů, které nabízí streamovací platforma Netflix. Dnes volně navážeme. Tentokrát jsme vám vybrali ty nejzajímavější akční snímky, respektive v některých případech rovnou celé akční série. Příjemné čtení a hezké koukání!

1) Dredd 70 %

Foto: Lionsgate

Většina Spojených států je neobyvatelná a lidi se skryli v obří metropoli Mega City One, kde často žijí v obřích výškových domech. Na udržování pořádku dohlížejí Soudci, kteří své rozsudky také okamžitě vykonávají. Jedním z nich je i Dredd, kterého si zahrál známý Karl Urban  .

10 herců, které díky Hře o trůny vidíme častěji. A jeden, který kvůli seriálu skončil

Když ale hrdina vyrazí se začínající kolegyní vyšetřovat vraždu v obřím paneláku, místní vůdkyně zločineckého klanu (Lena Headey   známá ze Hry o trůny 3 %) oba Soudce uzavře v budově. Ti musejí bojovat o život.

Dredd nikdy nedorazil do českých kin, takže jsme rádi, že je nyní k dispozici aspoň na Netflixu.

2) Na hraně zítřka 86 %

Foto: Warner Bros.

Mimozemšťané dorazili na naši planetu a rozhodně nepřicházejí v míru. Hlavní hrdina Bill Cage umírá v bitvě, poté co zneškodní Alphu. S překvapením ale zjišťuje, že znovu zažívá celý den o začátku. Přímý kontakt s nepřítelem uzavřel podplukovníka do časové smyčky. Pokud ji Cage dokáže chytře využít, možná dokáže zachránit Zemi. Pomáhat mu bude členka speciálních jednotek.

Hlavního hrdinu si zahrál Tom Cruise  , jeho spolubojovnici Emily Blunt  . Film na Netflixu není k dispozici v češtině, na našem webu ale naleznete návod, jak jej i přesto sledovat s titulky.

3) Mission: Impossible – Fallout 79 %

Foto: CinemArt

Když už jsme ale zmínili Toma Cruise, neměli bychom zapomenout na asi nejslavnější filmovou sérii tohoto populárního herce. Starší filmy série Mission: Impossible sice na Netflixu nenaleznete, mrknout ale můžete na dva nejnovější, z nichž doporučujeme hlavně předloňský Fallout.

Agent Ethan Hunt ve snímku skáče z mnohakilometrové výšky, drží se letící helikoptéry a pronásleduje padoucha po střechách. Co víc si od akčního filmu vůbec můžete přát?

4) Baby Driver 70 %

Foto: Falcon

Baby je řidič. Nevozí ale zboží či pořádkumilovné občany, nýbrž zločince z místa činu. Práce mu jde hezky od ruky, zčásti díky hudbě, okolo níž se točí celý hrdinův život. Přinejmenším tedy do chvíle, kdy Baby potká mladou dívku, do které se beznadějně zamiluje. Kriminální svět se však neopouští snadno, ani kvůli životní lásce.

Ve filmu si zahráli třeba Ansel Elgort  , Lily James  , Kevin Spacey   nebo Jamie Foxx  .

5) Barry Seal 76 %

Foto: CinemArt

Tom Cruise potřetí. Agent CIA naverbuje pilota dopravního letadla, aby ze vzduchu tajně fotil základny narkobaronů ve Střední Americe. Jenže Barry Seal hraje na obě strany a záhy začne pašovat do Spojených států kokain pro drogový kartel. CIA přivírá oči.

Mad Max, Počátek i Rivalové. Vybírali jsme ty nejlepší akční snímky uplynulého desetiletí

Sealovi jde ale samozřejmě po krku protidrogová DEA, se kterou se tudíž hrdina posléze spikne taky. Ve filmu podle skutečných událostí si krom Cruise zahrál třeba Domhnall Gleeson  .

6) série John Wick

Foto: John Wick

Velkým hitem posledních let se stala mezi fanoušky kvalitní akce série o Johnu Wickovi, díky které nabyl nové popularity herec Keanu Reeves  . Příběh se točí okolo vysloužilého zabijáka, kterého dožene jeho temná minulost a donutí jej znovu vraždit.

Oficiálními českými titulky zatím disponuje pouze první díl 75 %. Využijete-li ale náš již zmíněný návod, můžete si v rodném jazyce vychutnat i zbývající dva.

7) Sherlock Holmes

Foto: Warner Bros.

Robert Downey Jr.   se v uplynulých deseti letech zapsal do povědomí filmových fanoušků hlavně jako Iron Man, hrdina z propojeného univerza Marvelu. Zahrál si ale také třeba slavného detektiva Sherlocka Holmese ve dvojici amerických filmů, kde se ukázal i Jude Law   coby doktor Watson.

V prvním díle 80 % Holmes čelil vychytralému lordu Blackwoodovi, nadanému na první pohled nadpřirozenými schopnostmi. Druhý film 75 % představil klasického antagonistu Moriartyho. Žádný z obou filmů se vám nezobrazí, používáte-li Netflix v českém jazyce. Opět ale můžete využít náš návod.

8) Indiana Jones

Foto: Paramount

Opětovné zhlédnutí po letech si jistě zaslouží legendární dobrodružná série Indiana Jones, respektive dva její dostupné díly. Oželet musíte Dobyvatele ztracené archy 90 % a Království křišťálové lebky 72 %, mrknout ale můžete na Chrám zkázy 83 % a hlavně na vynikající Poslední křížovou výpravu 90 %.

PG-13: 7 drastických scén z filmů pro mladistvé, které patří spíš pod rating R

Pokud jste se nějakým tragickým nedopatřením s Indyho filmy dosud neseznámili, vyprávějí příběh statečného archeologa, který se při hledání starobylých artefaktů musí postavit kultistům, nacistům i komunistům. Zahrál si ho slavný Harrison Ford  .

9) Rivalové 90 %

Foto: Bioscop

Pokud vás tolik nebaví střílení a mlátičky, možná oceníte sportovní akční drama Rivalové, doprovázené dynamickým sountrackem Hanse Zimmera  . Film podle skutečných událostí vypráví o soupeření mezi závodníky Formule 1 Huntem a Laudou.

V hlavních rolích se ukázali Chris Hemsworth   a Daniel Brühl  .

10) série Jason Bourne

Foto: Universal

Agent Jason Bourne pátral napříč filmy z počátku tisíciletí po vlastní identitě. Pokud vám tehdy úspěšná série s Mattem Damonem   v hlavní roli nějakým nedopatřením unikla, máte ideální příležitost to napravit. Snímky Agent bez minulosti  86%, Bournův mýtus 86 % a Bourneovo ultimátum 87 % totiž všechny najdete na Netflixu.

Pokud ani potom nebudete mít dost, můžete mrknout na Bourneův odkaz 66 %, kde se představil nový hrdina Cross v podání Jeremyho Rennera  , známého třeba ze série Avengers.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: