Dobytí Tróje, druhá světová válka, nezávislost Skotska. Filmy na Netflixu z historického období

24. 3. 2020 15 462×147 světlý/tmavý vzhled

Asi nikdy nebyla vhodnější příležitost ke sledování filmů na streamovacích platformách, než právě nyní. Dnes vám doporučíme zajímavé snímky různých žánrů, které se odehrávají v některém atraktivním historickém období a naleznete je na populárním Netflixu. Nebudou chybět příběhy ze starověku, středověku, ale i z dvacátého století.

1) Král psanec 75 %

Foto: Netflix

Začneme akčním dramatem Král psanec, které pochází přímo z netflixácké produkce. Pamatujete ještě na známý blockbuster Statečné srdce 88 %, kde skotský hrdina William Wallace bojuje za nezávislost své domoviny? Snímek Král psanec vypráví o tom, co se stalo po Wallacově popravě.

Zaslouží si víc lásky. Deset filmových a seriálových postav, které možná neprávem podceňujete

Robert Bruce v podání Chrise Pina   se chopí vlády nad Skotskem, ale je pronásledován Angličany na každém kroku. Zpočátku vede proti vetřelcům partyzánskou válku, postupně ale shromáždí věrné a rozhodně se čelit novému králi Edwardovi II. v rozhodující bitvě. Uvidíte známé herce jako Aarona Taylor-Johnsona   či Stephena Dillana  .

2) Poslední samuraj 84 %

Foto: Warner Bros.

V Japonsku se mění poměry. Císař se pokouší svou zemi modernizovat, ale naráží na odpor samurajů. Ze Spojených států proto připlouvá Nathan Algren, aby pomohl místním vycvičit novou armádu, schopnou odbojné tradicionalisty porazit. Během první bitvy je však Algren zajat.

Záhy zjišťuje, že mu pobyt mezi dřívějšími nepřáteli přináší útěchu, únik od duchů minulosti. Pochopí také filosofii vůdce samurajů Kacumota a dojde mu, že se povstalci v žádném případě nepovažují za zrádce. Algren se nakonec rozhodne bojovat po jejich boku. Hlavní postavy hrají Ken Watanabe   a Tom Cruise  .

Pokud Netflix používáte v češtině, snímek se vám nepodaří dohledat. Nemá totiž dosud oficiální titulky. Na našem webu jsme ale sepsali návod, jak se i v takovém případě můžete na film kouknout.

3) Troja 73 %

Foto: Warner Bros.

Velkofilm Troja z roku 2004 se pokusil oprostit Homérovo slavné dílo o všechny mytologické prvky a soustředil se na velkolepou válečnou akci. Objevila se v něm také plejáda slavných herců, z nichž musíme zmínit aspoň Brada Pitta  , Seana Beana  , Orlanda Blooma   a Erica Banu  .

Příběh snad ani shrnovat nemusíme. Trojský princ Paris se zamiluje a odveze si manželku spartského krále Meneláa. Řekové situaci okamžitě využijí jako záminku k válečnému tažení, které se však nevyvíjí přesně podle představ. Tedy do chvíle, kdy se v hlavách obléhatelů zrodí slavný nápad s dřeveným koněm.

Ani Troja zatím nemá české titulky, takže se vám bude opět hodit náš návod.

4) 300 78 %

Foto: Warner Bros.

Bitva u Thermopyl režiséra Zacka Snydera   se moc nesnaží o realistické vyobrazení invaze Peršanů do starověkého Řecka. Vypráví svůj příběh očima zaujatého vypravěče, který si hrdinství spartských obránců náležitě přikrašluje. Nepřátelé se stávají nelidskými netvory.

Třístovku ale nejvíc pochopitelně proslavila akce. Bitevní scény používají efektní zpomalené záběry, mračna šípů stíní slunce a polonazí Sparťané masakrují zástupy nepřátel jako starověcí nindžové. Pokud si libujete v přepálených efektních scénách, vaše pětileté já bude bez sebe nadšením.

V Bitvě u Thermopyl se sice moc nemluví, Netflix ale každopádně v době vzniku článku nenabízí české titulky. Opět odkazujeme na naše řešení.

5) Železná srdce 76 %

Foto: Falcon

Posledním snímkem bez lokalizace jsou Železná srdce, drama z prostředí druhé světové války. Film vypráví příběh posádky amerického tanku v období po vylodění Spojenců v Normandii, kdy nacisté stále kladou odpor. Tank se vydává na nebezpečnou misi, navíc s nováčkem, který není pro válku tak docela stavěný.

Netflix: Doporučíme vám filmy žánru sci-fi, které najdete na populární streamovací platformě

Ve snímku si zahráli známí herci jako Brad Pitt, Shia LaBeouf   či Michael Peña  .

6) Hacksaw Ridge 83 %

Foto: Bioscop

Ve stejném období se odehrává i skutečný příběh Desmonda Dosse, který na základě svého náboženského přesvědčení odmítl nosit zbraň. I přesto ale prošel výcvikem a zúčastnil se bitvy o Okinawu. Doss strávil hodiny pod těžkou palbou a dokázal zachránit 75 svých spolubojovníků za cenu vlastního zranění.

Ve snímku režiséra Mela Gibsona   si zahráli třeba Andrew Garfield  , Sam Worthington   a Hugo Weaving  .

7) Sedm let v Tibetu 78 %

 

Foto: Intersonic

Brad Pitt potřetí. Tentokrát si zahrál rakouského horolezce Heinricha Harrera, který se nečekaně v Tibetu spřátelil s dalajlámou. Stalo se to ještě před čínskou anexí země. Když se ale Tibet ocitne pod kontrolou sousedící mocnosti, Harrer se neúspěšně pokusí dalajlámu přimět k útěku ze země.

Vedle Pitta se ve snímku objevil i známý David Thewlis  , kterého si možná pamatujete ze série Harry Potter. Hudbu složil proslulý John Williams  .

8) Nejtemnější hodina 76 %

Foto: CinemArt

Začíná druhá světová válka, Winston Churchill se stává britským premiérem a takřka vzápětí ho čeká náročná zkouška. Němci skřípli britskou armádu v Dunkerku a nálada v Londýně je pochopitelně na bodě mrazu. Churchillovi soupeři nutí předsedu vlády, aby jednal s Hitlerem.

Vedle vynikajícího Garyho Oldmana   v hlavní roli se ukázali třeba Stephen Dillane  , Ben Mendelsohn   a Lily James  .

9) Irčan 76 %

Foto: Netflix

Zapomenout rozhodně nesmíme na loňského Irčana, za kterým stojí uznávaný režisér Martin Scorsese  . Veterán Frank Sheeran ve snímku vzpomíná, jak pracoval pro zločineckou organizaci. Příběh začíná v padesátých letech, kdy ještě Sheeran řídí náklaďák a seznámí se s jistým mafiánským bossem. Ten ho půjčí svému kolegovi a vše funguje relativně bez problémů, dokud se oba šéfové neocitnou na opačných stranách barikády. Frank samozřejmě uvízne uprostřed.

Netflix: Doporučíme vám akční filmy, které najdete na populární streamovací platformě

Irčan byl nominovaný na několik Oscarů a zahráli si v něm třeba Robert De Niro  , Al Pacino   a Joe Pesci  .

10) Tmavomodrý svět 80 %

Foto: CinemArt

Český Netflix samozřejmě nabízí i mnoho českých filmů zasazených do zajímavých období historie – třeba nedávné životopisné drama Milada o popravě doktorky Horákové po komunistickém převratu. Do žebříčku jsme ale vybrali koprodukční Tmavomodrý svět režiséra Jana Svěráka  , v němž se vedle našich herců (například Ondřej Vetchý  ) objevili i mnozí zahraniční (třeba Charles Dance   známý ze Hry o trůny 91 %).

Film sleduje příběh pilota Františka Slámy, který po okupaci Československa bojuje pro britské Královské letectvo.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

9. 10. Aleš 1470

Dorazil druhý trailer na prequel Kingsmana, učí tajné agenty používat padák

30. 9. Aleš 423

Nový Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu má první trailer

20. 3. Aleš 410

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 33328

Filmy podle komiksů nejsou jen pro děti. Vybrali jsme 10 obzvlášť temných

10. 10. Aleš 1310

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 84

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 157

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 68

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: