Souhrn nejvýznamnějších hostů Teorie velkého třesku. Kdy jste je mohli vidět a odkud je znáte?

Datum vydání 30. 3. 2020Shlédnutí 5 833×Názory k tématu3Sdílení článku157Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Teorie velkého třesku 89 % si v průběhu svého dvanáctiletého běhu získala velké množství fanoušků a popularita této show umožnila, že jsme v ní viděli přes 60 herců a osobností z jiných seriálů, filmů, sportu, ale také vědy. Následující seznam zahrnuje postavy, které ve většině případů ocení každý nerd, stejně jako tomu bylo v případě hlavní čtveřice tohoto seriálu.

V minulosti jsme pro vás připravili podobný článek, zde však mapujeme trochu širší pole osobností. Navíc mezitím dorazila také poslední série, která tento seznam obohatila hned o několik jmen.

Charlie Sheen  

Foto: CBS

Charlie si v Teorii velkého třesku zahrál sám sebe, když se objevil ve čtvrté epizodě druhé řady. V tomto díle se Raj všem chlubí tím, že bude v časopise People, když tuto informaci řekne v tu chvíli neznámé postavě sedící u vedlejšího stolu, tak se k němu otočí Charlie se slovy „brnkni, až budeš na obálce.“

Souhrn epizod: S02E04

Octavia Spencer  

Foto: CBS

Octavia byla v minulosti jmenována jednou z 25 nejzábavnějších hereček Hollywoodu, jejím největším úspěchem je ale cena Akademie z roku 2012. Tehdy získala sošku za nejlepší herečku ve vedlejší roli ve filmu Černobílý svět 86 %. V Teorii se pak objevila v pátém díle druhé řady, kde nám představila úřednici, která Sheldonovi vystaví povolení k tomu, aby se mohl učit řídit.

Souhrn epizod: S02E05

Summer Glau  

Foto: CBS

Summer se nejvíce proslavila v seriálu Firefly, v rámci sedmnácté epizody druhé řády Teorie velkého třesku je ale spojena se seriálem Terminátor: Příběh Sáry Connorové 50 %. V tomto díle se hlavní čtveřice vydává na cestu vlakem do San Franciska a kousek od nich sedí právě Summer. Ta se bohužel stane cílem jejich nerdí snahy o její srdce.

Souhrn epizod: S02E17

Terminátor: Sarah Connor mohla být v Temném osudu obézní, série teď podle herečky nejspíš zemře

Katee Sackhoff  

Foto: CBS

Katee se v Teorii velkého třesku objevila dvakrát, pokaždé však pouze jako výtvor Howardovy představivosti. V deváté epizodě třetí série ji spolu s ním můžeme vidět ve vaně, když se Howard připravuje na to, aby si udělal dobře. Podobná scéna se pak opakuje i ve čtvrtém díle čtvrté řady, kdy s ní je pro změnu v posteli. Sackhoff se jinak proslavila hlavně díky své roli v remaku původního seriálu Battlestar Galactica 84 % z roku 1978.

Souhrn epizod: S03E09, S04E04

Stan Lee  

Foto: CBS

Stan Lee asi nepotřebuje výraznějšího představení, ale raději zmíníme, že jde o tvůrce moderního světa Marvelu a člověka, který nám dodal například Spider-Mana. V Teorii velkého třesku si pak zahrál sám sebe, když k jeho dveřím dorazil Sheldon a Penny v šestnácté epizodě třetí série. Vše končí tím, že si Sheldon odnáší soudní zákaz styku s další celebritou.

Souhrn epizod: S03E16

Judy Greer  

Foto: CBS

Judy se během své kariéry objevila v nespočtu vedlejších rolí, většina ji ale zná asi hlavně díky filmům Ant-Man 75 % a Ant-Man a Wasp 73 %, kde ztvární postavu Maggie Lang, tedy manželku hlavního hrdiny. V Teorii velkého třesku se v jednadvacátém díle třetí řady představila jako vědkyně a spisovatelka Dr. Elizabeth Plimpton. Jejím hlavním rysem se ale velmi rychle stane její promiskuita, když skončí v posteli nejdříve s Leonardem a následně i s Rajem.

Souhrn epizod: S03E21

Doctor Strange: Druhý díl by měl začít s natáčením podle plánu. Jak do příběhu zapadne Wanda?

Steve Wozniak  

Foto: CBS

Steve byl první velkou osobností na scéně Teorie velkého třesku, která nepocházela ze světa filmů nebo seriálů. Wozniak totiž patří mezi tři zakládající členy společnosti Apple. Ve druhé epizodě čtvrté řady jsme ho mohli vidět spolu s jeho manželkou, když je v Cheescake Factory navštívil Sheldon.

Souhrn epizod: S04E02

George Takei  

Foto: CBS

George se ukázal ve stejné epizodě, jako Katee Sachhoff a i on tak sledoval zvláštní postelovou situaci ze čtvrté epizody čtvrté série. Objevil se jako postava z původního seriálu Star Trek 64 %, který dodnes zůstává jeho největším televizním počinem.

Souhrn epizod: S04E04

Neil deGrasse Tyson  

Foto: CBS

Věda je nedílnou součástí Teorie velkého třesku. Není se tedy čemu divit, že se postupně začaly na scéně objevovat i osobnosti z jednotlivých vědeckých odvětví, kterými se zabývají hlavní postavy tohoto seriálu. Neil si zde zahrál sám sebe, tedy známého astrofyzika a v sedmém díle čtvrté řady se na jedné straně skvěle baví s Rajem, na té druhé je Sheldonem obviněn za degradaci Pluta z planety na trpasličí planetu.

Objeví se pak ještě v úvodní epizodě závěrečné řady, kde se s ním Raj pustí do Twitterového souboje.

Souhrn epizod: S04E07, S12E01

Nejslavnější camea. 7 nehereckých štěků, které musíte vidět

Stephen Hawking  

Foto: CBS

Stephen byl asi největší ikonou a kapacitou moderní vědy, i přes svůj těžký osud nikdy neztrácel naději a na poli vědy zanechal nezanedbatelnou stopu. V rámci seriálu Teorie velkého třesku se objevil hned několikrát. V závěru jednadvacátého dílu páté řady před ním Sheldon omdlí, když Hawking odhalí chybu v jeho práci.

Velkou roli pak sehraje i v Sheldonově vztahu s Amy a v rámci závěrečného dílu jedenácté řady je mu vzdán také hold, když tito novomanželé obdrží od Hawkinga svatební dar, který zaslal ještě před svou smrtí. Tato scéna se bohužel nedostala do finálního střihu, CBS ji ale vydalo samostatně na Twitteru.

Souhrn epizod: S05E21, S06E06, S07E20, S08E14, S09E17, S10E09, S11E01

Buzz Aldrin  

Foto: CBS

Když se Howard vrátil z mezinárodní vesmírné stanice, tak nějakou dobu nedokázal mluvit o ničem jiném než o tomto dobrodružství a pravděpodobně největším úspěchu své kariéry. V rámci páté epizody šesté série pak v závěru můžeme sledovat fiktivní YouTube video, kde Buzz hraje sám sebe a během Halloweenu dává dětem sladkosti a podobně jako Howard neustále poukazuje na to, že je astronautem.

Souhrn epizod: S06E05

Bob Newhart  

Foto: CBS

Bob se za svůj dlouhý život objevil v nejrůznějších seriálech, jeho největším skalpem je ale hudební album z roku 1960, které jednak v tomto roce překonalo i Elvise Presleyho a také získalo cenu Grammy. V Teorii velkého třesku představil postavu Arthura Jeffriese alias Profesora Protona. Poprvé se objevil v posledním díle šesté série, v sedmé epizodě sedmé řady pak sledujeme jeho spolupráci s Leonardem a v dvaadvacáté epizodě jsme pak svědky Protonova úmrtí.

To se ale zároveň stane přerodem Profesora Protona v ducha Síly, který provází Sheldona ve snech vždy, když čelí nějakému těžkému rozhodnutí. V této roli se následně objevil hned několikrát.

Souhrn epizod: S06E22, S07E07, S07E22, S09E11, S11E06, S12E05

Star Wars: Jak dokázala Rey porazit Kylo Rena v Epizodě VII? Nová kniha potvrzuje jednu z teorií

James Earl Jones  

Foto: CBS

Jamese zná snad každý fanoušek předaleké galaxie, kde propůjčil svůj hlas jedné z nejikoničtějších postav tohoto světa, Darthu Vaderovi. V rámci Teorie velkého třesku si zahrál sám sebe, když strávil den se Sheldonem ve čtrnácté epizodě sedmé série. Ten se v tomto díle snaží vytvořit svou vlastní verzi slavného Comic Conu.

Souhrn epizod: S07E14

Carrie Fisher  

Foto: CBS

Carrie je další postavou, co nepotřebuje výraznějšího představení, ve zkratce jde tedy o nejslavnější princeznu světa Star Wars, sestru Luka Skywalkera a matku Bena Sola. V Teorii velkého třesku se stane obětí vtípku Jamese Earla Jonese, když spolu se Sheldonem zazvoní na její zvonek. Carrie se po jejich úprku objeví ve dveřích s baseballovou pálkou v ruce.

Souhrn epizod: S07E14

Nathan Fillion  

Foto: CBS

Nathan má na svém seznamu nespočet rolí, které by si zasloužily zmínit, pro Teorii velkého třesku je ale důležitá jen jedna z nich, kapitán Malcolm 'Mal' Reynolds ze seriálu Firefly 88 %. V patnáctém díle osmé řady si zahrál sám sebe, když na něj v kavárně narazí Raj s Leonardem. Po komické scéně, kdy přemýšlí, zdali je to opravdu on, nebo nikoliv, odchází oba spokojení se společnou fotografií.

Souhrn epizod: S08E15

Recyklované rekvizity: 7 snímků, které si půjčovaly zbraně, auta či kostýmy od svých předchůdců

Elon Musk  

Foto: CBS

Elona můžeme považovat za jednoho z největších vizionářů současnosti a snad každý zaslechl alespoň něco málo o jeho společnostech Tesla a SpaceX. V rámci deváté epizody deváté série se rozhodne na chvíli hodit své bohatství za hlavu a při díkuvzdání pomoct s umýváním nádobí. A právě během toho se s ním střetne i Howard.

Souhrn epizod: S09E09

Adam West  

Foto: CBS

Sedmnáctá epizoda deváté řady nám přinesla i odhalení dne, kdy má Sheldon narozeniny. Největším překvapením jeho tajné oslavy se má stát právě Adam, kterého v Teorii velkého třesku spojují hlavně s jeho rolí Batmana 71 % z roku 1966.

Souhrn epizod: S09E17

Bill Gates  

Foto: CBS

Teorie velkého třesku nám představila jednoho ze zakladatelů společnosti Apple, nemůžeme se tedy ničemu divit, že tvůrci chtěli na scénu přivést i někoho z druhého tábora, tedy Microsoftu. No a kdo by mohl být lepší, než nejznámější spoluzakladatel této firmy. V seriálu jsme ho mohli vidět v osmnáctém díle jedenácté řady, když se s ním sejde Penny v rámci své práce.

Předchází tomu ale lehký hon na Gatese. Toho nejdřív navštíví Leonard, Raj a Howard v hotelu, kde je ubytován a následně si hrají se Sheldonem, kterého několikrát úmyslně pošlou na špatné místo.

Souhrn epizod: S11E18

Matrix 4 a Batman se asi zpozdí. Studia odhadují, že natáčet budou zase moci nejdřív v květnu

Mark Hamill  

Foto: CBS

Milník, jakým byla svatba Sheldona a Amy si zasloužil jen to nejlepší, i proto byl ve finále jedenácté série použit Mark Hamill, kterého opět zná snad každý fanoušek světa Star Wars. Ten si zahrál sám sebe a nakonec Sheldona a Amy i oddal.

Na scénu se dostal díky svému zatoulanému psovi Barkovi, ten si totiž našel cestu až k domu Howarda a Bernadette. Jeho láska k tomuto zvířeti je pak zdrojem osudného slibu, jenž ho přivede až na již zmíněnou svatbu.

Souhrn epizod: S11E24

George Smoot, Kip Thorne, Frances H. Arnold

Foto: CBS

Poslední série Teorie velkého třesku se točí hlavně kolem cesty Sheldona a Amy k Nobelově ceně. Během té se na scéně objeví hned několik laureátů, konkrétně pak George Smoot a Kip Thorne, každý držící cenu za fyziku a Frances H. Arnold, která ji obdržela za chemii.

George se objevil už v druhé sérii, když jsme ho mohli letmo vidět ve stejné epizodě jako Summer Glau. Kip a Frances se pak ukázali pouze v osmnáctém díle dvanácté řady, když se s nimi Sheldon snaží udobřit, aby měl spolu s Amy větší šanci na zisk Nobelovy ceny. 

Souhrn epizod: S02E17, S12E18

Netflix: Doporučíme vám filmy žánru sci-fi, které najdete na populární streamovací platformě

V rámci dvanácti sérií, které nám Teorie velkého třesku nabídla, jsme mohli vidět více jak 60 hostů známých z jiných seriálů, filmů, či například i sportu. Ne všichni ale mají stejnou kulturní hodnotu pro tento sitcom a jeho hlavní postavy, proto zde naleznete hlavně osobnosti světa popkultury a vědy. Celou show můžete sledovat na Netflixu.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Zemřel Stan Lee, legendární komiksový tvůrce, který se rád objevoval i ve filmech

Zemřel Stan Lee, legendární komiksový tvůrce, který se rád objevoval i ve filmech

Datum vydání 12. 11. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1441
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
V přípravě je dokumentární film o legendě komiksu Stanu Lee

V přípravě je dokumentární film o legendě komiksu Stanu Lee

Datum vydání 29. 12. Autor článku Žaneta Sdílení článku370
Král komiksu. Jak tvořil Stan Lee nejslavnější hrdiny Marvelu

Král komiksu. Jak tvořil Stan Lee nejslavnější hrdiny Marvelu

Datum vydání 24. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku358
Mark Hamill by si klidně zahrál nějakou postavu v Zaklínači. Koho by mohl ztvárnit?

Mark Hamill by si klidně zahrál nějakou postavu v Zaklínači. Koho by mohl ztvárnit?

Datum vydání 6. 1. Autor článku Daniel Názory k tématu1Sdílení článku341

Transformers: Rise of the Beasts (Transformers: Probuzení monster) se vrací ke kvalitě původního filmu z roku 2007

Datum vydání Dnes Autor článku Lukáš Sdílení článku1

John Wick ještě nemá vyřízené všechny účty. Proto se těšme na páté pokračování krvavé ságy

Datum vydání Dnes Autor článku Lukáš Sdílení článku1

První trailer na Expendables 4 slibuje brutální podívanou a návrat akčních hvězd.

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Napoleon od Ridleyho Scotta se pomalu blíží. Apple TV+ odhalil první snímky

Datum vydání Včera Autor článku Josef Sdílení článku14
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449