Stranger Things: Souhrn všech faktů i domněnek, co zatím máme ke čtvrté řadě

18. 3. 2020 8 614×133 světlý/tmavý vzhled

Čtvrtá řada Stranger Things 91 % by měla dorazit koncem letošního, nebo začátkem příštího roku. Jelikož ale nějakou dobu potrvá, než se dočkáme nových informací ohledně této série, tak jsme pro vás připravili rekapitulaci všeho, co zatím víme.

Počet epizod a předpokládané datum vydání

Foto: Netflix

Počet dílů se dá celkem snadno odhadnout z předešlých sérií, první a třetí měly po osmi dílech, ta druhá nám dala o jeden více. Čtvrtá jich podle posledních zpráv nabídne opět osm.

Natáčení mělo skončit někdy v průběhu srpna, kvůli aktuálnímu pozastavení produkce se to ale může výrazně protáhnout. Předešlé řady navíc potřebovaly až osm měsíců postprodukce, což znamená, že pokud se bude natáčet ještě na podzim, tak seriál může dorazit až na přelomu dubna a května 2021.

Kompletní zprávu najdete v odkazu níže.

Stranger Things: kdy se dočkáme čtvrté řady a kolik epizod nám nabídne?

Název prvního dílu, a co by mohl znamenat

Foto: Netflix

Úvodní díl ponese název Chapter One: The Hellfire Club. 

Na první pohled by mohlo jít o nějaký tématický bar. Kluby tohoto názvu ale vznikaly koncem 18. století v Británii a Irsku, a jejich pověst je velmi zajímavá.

Jde totiž o místa, která se vyznačovala vyšším standardem a scházely se tam osoby, které společně projednávali nezákonné aktivity. Zároveň by ale mohlo jít i metaforu věnovanou našemu spolku nerdů, kteří neprojednávají snad nic jiného než nelegální záležitosti.

Kompletní zprávu najdete v odkazu níže.

Stranger Things: Máme pro vás název první epizody příští řady, a co by mohl znamenat pro příběh

Kdo je vězněn v Rusku, a jak se tam mohl dostat

Foto: Netflix

V rámci videa nazvaného Srdečné pozdravy z Ruska jsme mohli spatřit Jima Hoppera. Pokud se ptáte, jak dokázal přežít explozi reaktoru, tak vaše domněnky jsou stejně dobré, jako ty naše.

Hopper se během svých posledních chvil několikrát otočil směrem k bráně do světa Upside Down. Je tedy dost možné, že těsně před explozí se rozhodl zkusit své štěstí a skočit. Šanci na přežití měl mizivou v každém případě, tak proč nevyzkoušet jedinou možnou únikovou cestu?

Netflix k tomuto teaseru vydal i prohlášení. Spolu s videem ho najdete v odkazu níže.

Stranger Things: Netflix odhalil, kdo je onen Američan uvězněný v Rusku. Jak se tam mohl dostat?

Dvě vedlejší postavy, co dostanou více prostoru

Foto: Netflix

Sestra Lucase, Erica, se ve čtvrté řadě dočká mnohem většího prostoru, než tomu bylo doposud. Za což nejspíš vděčí svému výkonu během infiltrace tajného zařízení pod budovou obchodního domu městečka Hawkins.

Podobné pocty se dostalo i postavě Murrayho Baumana, bývalého novináře a soukromého vyšetřovatele se zálibou v konspiračních teoriích. Když vezmeme v potaz aktuálně známé informace, tak jde celkem logické řešení.

Jde totiž o jedinou postavu, o které víme, že umí jak rusky, tak anglicky. A Jim se nachází v oblasti, kde by tato schopnost mohla být více než nápomocná.

Kompletní zprávu najdete v odkazu níže.

Stranger Things: Další z vedlejších postav se ve čtvrté sérii dočká mnohem většího prostoru

Poprvé se natáčelo mimo Atlantu

Foto: Netflix

Všechny předešlé série se natáčely pouze v Atlantě. Tvůrci ale tentokrát využijí i studio Albuquerque umístěné v Novém Mexiku. Viceprezidentka produkce Netflixu, Momita SenGupta, pak prozradila, že čtvrtá řada je větší, odvážnější a spletitější než ty předešlé.

K čemu se ale odmítla vyjádřit je, kde probíhalo natáčení scén z Kamčatky. K nim dodala jen to, že pokud by něco řekla, tak ji budou muset zařadit do programu na ochranu svědků.

Kompletní zprávu najdete v odkazu níže.

Stranger Things: Čtvrtá řada bude větší, odvážnější a spletitější. Poprvé se natáčelo mimo Atlantu

Městečko Hawkins nemusí být hlavní scénou

Foto: Netflix

S novou lokací pro natáčení se začaly objevovat nejrůznější teorie o tom, jak by to mohlo vypadat ve čtvrté řadě seriálu Stranger Things. Část hlavních postav se stěhuje pryč z městečka HawkinsJima Hoppera vězní v pracovním táboře někde na Kamčatce.

Můžeme ale očekávat, že i přesto toto místo sehraje důležitou roli pro celý příběh, protože se zde rýsuje nějaká nová hrozba. Další možností je, že uvidíme více dějových linek, jedna z nich se bude odehrávat v Hawkins a další nás zavedou na nová místa.

Zajímavá teorie se pak týká toho, že čtvrtá řada by se měla odehrávat v roce 1986, kdy mimo jiné explodoval reaktor v Černobylu. Nemůžeme tedy vyloučit ani to, že tvůrci nějak šikovně spojí tuto katastrofu s děním kolem hlavních postav.

Kompletní zprávu najdete v odkazu níže.

Stranger Things: Opustíme se čtvrtou řadou na dobro tajemné městečko Hawkins?

Na závěr pro vás máme drobný bonus v podobě sestřihu, který je věnován ženám městečka Hawkins a jejich odvaze a síle.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: