Lord Voldemort: Odhalíme, co vám filmy neprozradily o mocném Pánovi zla

18. 3. 2020 10 116×140 světlý/tmavý vzhled

Přestože je lord Voldemort ústředním padouchem celé filmové série Harry Potter, divák se o něm vlastně nic moc nedozví. Snad jen to, že kdysi zabil rodiče titulního hrdiny a že zastává přesvědčení o nadřazenosti čarodějů nad obyčejnými lidmi. Znalci předlohy si ale jistě vzpomenou, že jsme se o Pánovi zla dozvěděli mnohem více na stránkách šesté knihy Princ dvojí krve.

1) Narozen bez lásky

Foto: Warner Bros.

Možná víte, že Voldemort navzdory vlastní ideologii nepocházel z čistokrevné kouzelnické rodiny. Jeho matka byla sice z rodu Gauntů, spřízněných se samotným Salazarem Zmijozelem, Tom Raddle starší však neměl sebemenší magické nadání.

Harry Potter: 10 nejlepších scén z filmů, které nenajdete v knižní předloze

Merope Gaunt mu podle všeho podstrčila lektvar lásky a právě z tohoto umělého svazku se zrodil budoucí lord Voldemort. Když navíc Tom Raddle starší očarování své partnerky unikl, okamžitě se s ní rozešel. Merope navíc záhy po narození svého syna zemřela a Tom mladší tak skončil v sirotčinci.

2) Kleptomanie

Foto: Warner Bros.

Tam se nezapsal právě nejlépe – mimo jiné proto, že okrádal ostatní děti. Když pak Brumbál přivedl Toma do Bradavic, mladík kolem sebe brzy shromáždil partičku zmijozelských darebáků. Právě z nich se později rekrutovali první Voldemortovi smrtijedi.

Zálibu v krádežích držel Pán zla během své školní docházky pod pokličkou a obecně se snažil dostat do přízně většiny svých učitelů. Projevily se však později, když Tom coby mladý muž okradl starou čarodějku Hepzibu o dva ze svých budoucích viteálů. Rodinný prsten Gauntů dokonce sebral vlastnímu strýci.

3) Vyvraždění příbuzných

Foto: Warner Bros.

Tento muž jménem Morfin Gaunt mimochodem Voldemortovi prozradil nevítanou pravdu o mudlovském původu jeho otce. Tom reagoval mimořádně sadisticky. Smrtící kletbou popravil Toma staršího a zavraždil dokonce i oba své prarodiče. Následně kouzlem změnil paměť svého strýce a nechal jej zatknout bystrozory.

Harry Potter: Rudooký Voldemort, mladší Snape. Prozradíme, jak vypadají známé postavy v knihách

Morfin tudíž skončil v Azkabanu s doživotním rozsudkem, zatímco mladého Voldemorta nikdo ani nepodezříval.

4) Učitelské aspirace

Foto: Warner Bros.

Možná vám také uniklo, že Tom Raddle svého času zvažoval i pedagogickou kariéru. Ještě za časů předchozího ředitele Dippeta se ucházel o místo učitele obrany proti černé magii. Dočkal se odmítnutí, neboť byl údajně dosud příliš mladý. O pár let později to nicméně zkusil znovu.

To už ale Bradavice vedl Albus Brumbál, jemuž se bývalý student s každým rokem zamlouval méně a méně. Proto ani tentokrát Pán zla vytoužené místo nezískal a podle všeho následně proklel pozici, na kterou se hlásil. To proto žádný Harryho učitel obrany proti černé magii nevydržel víc jak rok.

Jak Voldemort nemohl zabít Harryho: Vysvětlíme, proč oba čarodějové měnili své hůlky

Proč měl Voldemort takový zájem o místo na škole? Podle Brumbála chtěl zapůsobit na studenty a třeba si některé z nich získat jako budoucí následovníky. Coby učitel by také mohl prozkoumat mnohá magická tajemství Bradavic.

5) Obratný manipulátor

Foto: Warner Bros.

Přestože Voldemort patřil mezi nejnadanější čaroděje všech dob, jeden z jeho největších talentů spočíval v umění ovlivňovat druhé. Občas s pomocí čtení myšlenek, občas třeba jen skrze vhodně volená slova. Postupně se stal ve škole prefektem i primusem, po studiích si obtočil okolo prstu již zmíněnou Hepzibu a následně ji otrávil.

Ze svého učitele Křiklana pak Tom vymámil i tajemství viteálů, jak ostatně ukázaly i filmové adaptace. Jako první v historii navíc dokázal rozštěpit svou duši na osm kusů, což vyděsilo i znalce té nejtemnější magie.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: