George R. R. Martin vydal nové prohlášení ohledně Vichrů zimy. Izolace mu zjevně svědčí

18. 3. 2020 9 483×80 světlý/tmavý vzhled

Seriál Hra o trůny 91 % sice skončil, ale samotná knižní předloha stále čeká na svůj velkolepý závěr. Toho se nejspíš ještě nějakou dobu nedočkáme, ale autor tohoto světa, George R. R. Martin   prozradil, jak pokračuje v době, kdy izolace je tím nejlepším, co můžeme pro naše zdraví dělat.

Foto: HBO

Na svém blogu zveřejnil příspěvek, kde fanoušky ujišťuje o svém zdraví a také se vyjádřil k aktuálnímu průběhu práce na další knize.

Pro ty z vás, kteří se o mě obávají... ano, jsem si vědom toho, že kvůli svému věku i fyzické kondici spadám mezi ty nejnáchylnější. V tuto chvíli se ale cítím dobře a dodržuji všechna nezbytná opatření. Jsem izolován na odlehlém místě, kde mi pomáhá jeden z mých zaměstnanců. Do města nechodím a s nikým se nestýkám.

Abych řekl pravdu, tak každodenním psaním trávím více času v Západozemí, než v reálném světě. V Sedmi královstvích se dějí ponuré věci... ale možná to tam není tak ponuré, jako by mohlo být tady.

Martin letos na podzim oslaví 72. narozeniny a tak podle CDC (americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) spadá do rizikové kategorie případných pacientů. Jeho fyzický stav pak je dalším faktorem, podle všeho netrpí žádnými problémy (srdeční, či například diabetes), ale jeho nadváha rozhodně ničemu v případě onemocnění nepomůže.

Hra o trůny: Herec Tormunda prozradil, kam by mohla pokračovat jeho cesta s Jonem po konci série

Zatím poslední díl knižní série vyšel v roce 2011 a šlo o Tanec s draky. V tuto chvíli Martin pracuje na Vichrech zimy, ty ale budou jen předposledním dílem, tuto ságu má totiž uzavřít kniha Sen o jaru.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: