Koukejte na Netflixu i na filmy bez titulků. Poradíme vám, jak můžete použít svoje vlastní

Datum vydání 19. 3. 2020Shlédnutí 15 653×Názory k tématu3Sdílení článku133Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Nedávno jsme zveřejnili článek o nejlepších sci-fi filmech, které nabízí streamovací služba Netflix. Někteří z vás si následně stěžovali, že třeba Ready Player One 82 % nebo Matrix 90 % nemohou nikde najít. Používáte-li totiž platformu v češtině, Netflix automaticky skryje všechen obsah bez titulků v našem rodném jazyce. Existuje však způsob, jak si vaše oblíbené snímky užít, i pokud neovládáte plynně angličtinu.

Foto: autor článku

Potřebovat budete Google Chrome, popřípadě jiný prohlížeč založený na Chromiu (například Operu nebo nejnovější verzi Microsoft Edge). Do svého internetového browseru následně nainstalujte rozšíření Super Netflix, které podporuje možnost vkládání vlastních titulků.

Zaklínač: Největší rozdíly mezi povídkami a první řadou netflixáckého seriálu

Používáte-li výše zmíněný Edge, budete ale nejprve muset povolit instalaci doplňků prohlížeče z jiných zdrojů, než z těch podporovaných Microsoftem. Stačí stisknout tři tečky v pravém horním rohu, vybrat z nabídky možnost Rozšíření a vlevo dole změnit příslušné nastavení.

Foto: autor článku

I pokud jste si ale už někde sehnali titulky a máte nainstalovaný Super Netflix, nemáte dosud vyhráno. Většina titulků na internetu je totiž ve formátu .srt, který rozšíření nedokáže využít. Doporučujeme proto web SubFlicks, který nabízí titulky přímo pro Netflix ve formátu .dfxp. Stačí vyhledat anglický název přílušného filmu a v kategorii Language (jazyk) najít Czech (česky).

SubFlicks umí dokonce i převést titulky z formátu .srt do .dfxp, mohou ale vznikat problémy s časováním. To znamená, že bude text předbíhat dialogy, nebo se naopak zobrazí se zpožděním. Pokročilejší uživatelé mohou zkusit titulky přečasovat.

Foto: Netflix, zvýraznění autor článku

Jakmile nějakým z výše popsaných způsobů titulky ve formátu .dfxp seženete, stačí už jenom spustit Netflix a vybrat film, který chcete sledovat. V horní části obrazovky se vám následně zobrazí nová nastavení.

Ptákodemie: Nejhorší film historie? Orli a supi plivali kyselinu, lidé s nimi bojovali ramínky

Poté stačí už jenom kliknout na první ikonu s písmeny CC a následně vyhledat titulky uložené někde na disku vašeho počítače. Mezi anglickými a vašimi novými českými pak můžete libovolně přepínat vpravo dole, jak jste asi už na Netflixu zvyklí.

Nezapomeňte Netflix přepnout do angličtiny. Foto: Netflix, anonymizováno

Asi je vám zřejmé, že sledovat výše popsaným způsobem seriály s dvacetiminutovými díly typu třeba vynikajícího One Punch Mana 88 % by byl poměrně frustrující zážitek. Celý proces byste totiž museli zopakovat pokaždé, když rozkoukáte další epizodu.

Na druhou stranu si takto můžete užít třeba populární superhrdinský snímek Temný rytíř 90 %, který má dlouhých 152 minut a patří mezi nejoceňovanější filmy svého subžánru.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *