Star Wars: Kdo všechno promluvil k Rey, když se postavila Palpatinovi?

21. 3. 2020 3 168×133 světlý/tmavý vzhled

Film Star Wars: Vzestup Skywalkera 63 % nabídl scénu, kde jsme mohli slyšet, jak mnozí Jediové promlouvají k Rey skrze Sílu a dodávají jí potřebnou odvahu k blížícímu se střetu s Palpatinem. V závěrečných titulcích ale není uvedeno, čí hlasy vlastně slyší. Pokud tedy chcete vědět, kdo jí v tuto chvíli šeptal povzbudivá slova, tak jste na správném místě.

Anakin Skywalker – Hayden Christensen  

Foto: Disney

Vyvolený asi nepotřebuje nijak zvláště představovat, protože je ústřední postavou Epizod I - VI a jeho odkaz sledujeme i v závěrečné trilogii. I přes jeho silnou vazbu k temné straně Síly se nakonec dokázal díky Lukovi vrátit zpět na světlou stranu a stanout nejen po boku svých mistrů, ale také Rey.

Luminara Unduli – Olivia d'Abo  

Foto: Disney

Tato postava se letmo mihla ve filmu Klony útočí 80 %. lépe jsme ji ale poznali skrze animovaný seriál Klonové války 77 %, kde jsme s ní a její padawankou prožili hned sedm dílů. Ty byly rozprostřeny v první a druhé sérii.

Ahsoka Tano – Ashley Eckstein  

Foto: Disney

Ahsoku jsme si mohli zatím užít jen v animované podobě, což by se ale podle nejnovějších zpráv mělo brzy změnit. Pokud jste sledovali pouze samotnou ságu Skywalkerů, tak jde o další postavu, která je pro vás novinkou.

Tuto svéráznou dívčinu sledujeme růst v Klonových válkách, kde je padawankou Anakina. V seriálu Povstalci 67 % se pak objevila v roli lídra.

Aayla Secura – Jennifer Hale  

Foto: Disney

Další členka řádu Jedi, která byla představena v prequel trilogii a následně o něco více vyobrazena v seriálu Klonové války, kde vystupovala ve druhé a třetí řadě.

Mace Windu – Samuel L. Jackson  

Foto: Disney

Jeden z nejlepších šermířů v galaxii. Ten, co dokázal odzbrojit samotného Palpatina. Jedi třímající fialový meč. Víc toho k němu asi není třeba dodat.

Obi-Wan Kenobi – E. McGregor  , A. Guinness  

Foto: Disney

Tato postava se v této scéně jako jediná dočkala zastoupení hned dvou herců. Z původní trilogie můžeme slyšet hlas Ewana a z té původní pak ten Alecův. Poprvé jsme se s ním setkali už na začátku původní trilogie, nejvýraznější roli ale sehrál v prequelech.

Yoda – Frank Oz  

Foto: Disney

Poprvé jsme ho viděli ve filmu Impérium vrací úder 89 %, kde se stal mentorem mladého Luka. Jinak ale učil a trénoval mladé padawany nějakých 900 let, což je celkem úctyhodný výkon. Žádný jiný Jedi představený v sáze Skywalkerů pravděpodobně neměl tak hluboké znalosti Síly, jako právě Yoda.

Adi Gallia – Angelique Perrin

Foto: Disney

Adi se mihla v Epizodě I 79 %, jako většina Jediů z prequelů se ale dočkala trochu většího prostoru v Klonových válkách. Tam jsme ji viděli hned ve třech sériích.

Kanan Jarrus – Freddie Prinze Jr.  

Foto: Disney

Seriál Povstalci nám představil dalšího mentora. Kanan přežil rozkaz 66 a následně pomáhal rebelům na palubě lodi známé jako Ghost (Duch). Nikdy oficiálně nezískal status mistra, ale své schopnosti předal dál nejlépe jak mohl.

Qui-Gon Jinn – Liam Neeson  

Foto: Disney

Skrytá hrozba nabídla jeden z nejlepších soubojů celé ságy, bohužel také přinesla i smrt mistra, kterého si oblíbil snad každý. Zároveň jde o první postavu, o které víme, že s ní bylo možno komunikovat i po její smrti.

Luke Skywalker – Mark Hamill  

Foto: Disney

Luke je jedním ze dvou Skywalkerů, kteří se fyzicky objevili ve všech třech trilogiích. Z mladého a nevyrovnaného padawana se stal mistr, který se vrátil ke kořenům řádu Jedi. Bohužel se ale také stal jedním z důvodů, proč se Ben Solo stal Kylo Renem.

Mandalorian: Ve druhé řadě nejspíš uvidíme Ahsoku Tano. Máme i fotku, jak by mohla vypadat

Mezi těmito jedenácti postavami se skrývá i jedna zajímavost. Ahsoka Tano by totiž podle všeho mohla být stále živá. Jako jediná by tedy nemusela k Rey promlouvat v podobě ducha Síly. Tento fakt nabízí mnoho zajímavých myšlenek a potenciálních příběhů. Nejdříve si ale musíme počkat, co s ní vymyslí v seriálu Mandaloriana 85 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 1822

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

14. 12. Daniel 5610

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

9. 5. Aleš 17574

Tenet: John David Washington se vyjádřil k možnému pokračování, líbí se mu fanouškovská teorie

Dnes Aleš 7

Richard Armitage má doma rekvizitu z Hobita, herečka prozradila drobnost o chystaném seriálu

Dnes Aleš 5

Captain America: Seřadili jsme 10 hrdinových nejlepších scén napříč univerzem Marvelu

Dnes Aleš 15

Star Wars: Rey se mohla střetnout s armádou stormtrooperů, herec Sola nepovažuje film za propadák

Včera Aleš 125

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141199

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17750

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5345