Star Wars: Po téměř 40 letech jsme se dozvěděli, jak Luke získal zpět svůj X-wing

19. 3. 2020 17 576×139 světlý/tmavý vzhled

Ať chceme nebo ne, i v původní trilogii nalezneme několik děr v příběhu. Jedna z nich se pak objevila v Epizodě V 89 %. Když totiž Luke utekl z Oblačného města, tak za sebou zanechal nejen světelný meč svého otce, ale také X-wing.

Foto: Marvel

Ikonickou zbraň znovu sevřel v rukou až na začátku Epizody VIII 71 %, svou stíhačku ale pilotoval mnohem dříve, aniž bychom věděli, jak ji vlastně získal zpět. Tuto drobnou díru v příběhu nyní dovysvětlil komiks, kde jsme v minulém díle přidali Leiu do sbírky hrdinů, co si užili pobyt v karbonitu.

Tentokrát sledujeme, jak se Luke snaží najít svou zbraň. To se mu sice nepodaří, ale objeví něco mnohem cennějšího. Uvědomění si, že světelný meč není podstatou Jediů, ale pouze jejich nástrojem, čímž znovu nalezne rovnováhu uvnitř sebe. Během útěku z Oblačného města pak získá zpět svůj X-wing a vydá se na další cestu.

Star Wars: Příští epizoda Klonových válek nám konečně ukáže Ahsoku. Kam se podíváme, a co nás čeká?

Během pátrání po meči má totiž vizi o ženě, kterou hodlá najít a zjistit, proč ji viděl. V tuto chvíli můžeme jen hádat, kdo tato osoba je. Stále ale nevíme, jak se Maz Kanata stala majitelkou tohoto artefaktu, třeba brzy nalezneme odpověď i na tuto otázku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: