Star Wars: Rey původně chtěla, aby její nový meč vypadal jinak. Jakou měla představu o své zbrani?

23. 3. 2020 6 786×34 světlý/tmavý vzhled

Nový meč Rey je svým způsobem dalším zklamáním, co nám Vzestup Skywalkera 63 % ukázal. Novelizace tohoto filmu ale opět skóruje, protože odhaluje další zajímavost, která se do samotného snímku nevešla. A to, jaký meč si Rey doopravdy přeje.

Foto: Falcon

Od prvního okamžiku ji totiž vidíme s tyčí v ruce, a když v Epizodě VIII 71 % trénuje se světelným mečem, tak můžeme pozorovat problémy, jaké s touto zbraní má. Není se tedy čemu divit, že její vysněná podoba světelného meče je mnohem bližší tomu, co velmi dobře zná.

Dívala se na svůj nedokončený meč na pracovním stole. Ještě nebyl hotový a ten, co tak pečlivě opravila – Lukův – jí nepatřil. Hůl tedy zatím bude muset jako zbraň stačit. Což vlastně bylo v pořádku. Už na Jakku jí sloužila dobře po několik let. Popravdě, až jednou plně ovládne schopnosti nutné pro stavbu světelného meče, tak si nejspíš navrhne takový, co bude více jako hůl v její ruce. Povědomý a robustní. Dva konce. Možná s pantem veprostřed, aby se lépe přenášel.

Ve výsledku tedy zjišťujeme dvě věci. Na svém novém meči začala pracovat ještě v době, kdy opravovala ten Lukův. A její nová zbraň není tou finální. Vize, se kterou pak bojovala v útrobách Hvězdy smrti navíc dostává další zajímavý rozměr, protože zbraň, co měla v rukou temná Rey je velmi podobná té, jakou si Rey představuje.

Mandalorian: Ve druhé řadě nejspíš uvidíme Ahsoku Tano. Máme i fotku, jak by mohla vypadat

Což můžeme považovat za další lehkou snahu o manipulaci ze strany Palpatina. Pokud by se vydala ve stopách svého děda, tak by byla natolik zručná a zkušená, že by dokázala sestrojit zbraň podle svých přání.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: