Zaklínač: Mrkněte na potvory z knížek, které možná potkáme v dalších řadách seriálu

25. 3. 2020 11 037×1451 světlý/tmavý vzhled

První řada Zaklínače 79 % z produkce Netflixu divákům představila celou řadu zajímavých monster. Ukázal se sylván, Geralta napadli ghúlové a vědmák zabil třeba i kikimoru nebo baziliška. Kontinent však obývá mnoho dalších nebezpečných stvoření, z nichž některá takřka jistě uvidíme v dalších sezónách seriálu. Pojďme si některé z nich představit.

10) Mořská víla

Foto: CD Projekt

Od pasu nahoru lidé, od pasu dolů rybí ocas. Mořský lid hrál důležitou roli v povídce Trochu se obětovat, kterou najdete ve sborníku Meč osudu. Geralt tehdy musel pro knížete Aglovala přesvědčit mořskou vílu Sh'eenaz, aby se proměnila v člověka a dvojice tak mohla žít pohromadě.

Zaklínač: Prozradíme, o čem byly povídky, které se do seriálové adaptace nedostaly

Mořští lidé sice dovedou dýchat vzduch, ale přímý sluneční svit vysušuje jejich kůži. Navíc považují lidské dolní končetiny za odpudivé a preferují vlastní způsob rozmnožování jikrami, jak Sh'eenaz neopomněla vědmákovi zdůraznit. Mořský lid dokáže poroučet krakenům z hlubin.

9) Bruxa

Foto: CD Projekt

Takřka s jistotou se ve druhé sérii Zaklínače ukáže bruxa, poměrně vzácný druh upírky. Jedna totiž vystupuje v povídce Zrnko pravdy. Bruxy vypadají jako mladé ženy a na rozdíl od mnoha nemrtvých nejsou tak citlivé na světlo, takže si je i zkušený vědmák může splést s rusalkou. Bruxa dokáže manipulovat s lidmi a přivodit jim noční můry.

Bruxy útočí křikem, který dokáže odhodit vzrostlého muže, mění se v netopýra a pohybují se tak rychle, že představují výzvu i pro bleskové zaklínačské reflexy.

8) Sukuba

Foto: CD Projekt

Sukuby, které svádějí vilné muže a pak vysávají jejich energii, si možná pamatujete z videoherní série. Objevily se nicméně i v knihách, kde s jednou navázal vztah upír Regis. Geralt také dostal kdysi nařízeno, aby tu samou sukubu odstranil, protože údajně obtěžovala manžely žen od dvora. Brzy se ale samozřejmě objevili i tito muži a nabídli zaklínači větší sumu, nechá-li populární svůdkyni naživu. Čekali jste něco jiného?

7) Aguara

Foto: Pixabay

Liščí démon se představil v knize Bouřková sezóna, která dějově předchází ostatním Geraltovým dobrodružstvím. Aguara je zvláštní bytost, která vládne mocnou magií. Tu využívá zejména k vytváření mimořádně propracovaných iluzí. Liščice může občas přijmout lidskou podobu, ta pravá je ale zvířecí.

Zaklínač: Největší rozdíly mezi povídkami a první řadou netflixáckého seriálu

Aguary se nerozmnožují pohlavně. Místo toho unášejí elfí dívky, které pak proměňují. K těmto potomkům se následně chovají velice ochranářsky, jak ostatně sám zaklínač ve výše zmíněném románu zjistil.

6) Jednorožec

Foto: Netflix

I o jednorožcích ví Geralt první poslední, přestože z trochu jiného důvodu. Možná jste ale nevěděli, že jistý Ihuarraquax doprovázel i vědmákovu adoptivní dceru Ciri. Jednorožec dívku poprvé potkal v poušti Korath, když Ciri utekla z ostrova Thanedd nestabilním portálem.

V té doby byl Ihuarraquax ještě skoro hříbětem, v průběhu času však vyrostl a byl několikrát dívce nápomocný. Sama Ciri jednorožci také pomohla. Zachránila ho třeba před smrtí, když zabila nebezpečného písečného netvora s klepety.

5) Rybolidé

Foto: CD Projekt

Mořský lid jsme už zmínili. Ve výše zmíněné povídce Trochu se obětovat se nicméně ukázali i další obyvatelé světa skrytého pod hladinou, rybolidé. Poznáte je podle plazorybího obličeje, vykulených očí a zelené kůže. Na rozdíl od mořských víl nemají ploutve, nýbrž nohy a bojují zpravidla zbraněmi, například šavlemi.

Používají také zbroje z neznámého kovu, připomínajícího barvou zašlou měď.

4) Viverna

Foto: CD Projekt

Viverna je nebezpečný okřídlený plaz. Ciri jednu potká na tržišti, kde ji nevzdělaný, senzacechtivý námořník vydává za baziliška. Viverna následně prchne ze své klece a Ciri ji musí zabít vypůjčeným mečem. Ještěří tvorové bývají často mylně zaměňováni s draky, ač jsou menší a nechrlí oheň.

3) Zeugl

Foto: CD Projekt

Nechutná chapadlovitá potvora jménem zeugl patří mezi tvory, kteří se nejlépe přizpůsobili lidské expanzi na Kontinentu. Žijí totiž ve městech, konkrétně nejčastěji ve stokách či na smetištích. Stříká páchnoucí sliz a disponuje velmi ostrou zubatou tlamou. Navíc je docela těžké se takového zeugla zbavit, neboť je oboupohlavní a snadněji se tudíž rozmnožuje.

Malí zeugli naštěstí nejsou příliš nebezpeční – dospělý jedinec ale dokáže bez problémů sežrat i několik lidí.

2) Vyšší upíři

Foto: CD Projekt

Pokud jste si mysleli, že je bruxa smrtící, asi jste dosud neslyšeli o těch nejmocnějších vyšších upírech. Ti tvoří skutečnou šlechtu mezi monstry zaklínačova světa. Ani medailon je nedokáže spolehlivě detekovat. Nepotřebují pít krev, ač to dělají velmi rádi. Samozřejmě také disponují nesmírnou dlouhověkostí, možná až nesmrtelností.

Zaklínač: Co se podařilo, co tak trochu, a co vůbec? Souhrn první řady seriálu o Geraltovi, Yen a Ciri

Jedním z nemnoha známých upírů tohoto druhu byl Regis, který doprovázel Geralta v knižní sérii. Máme tudíž velkou šanci, že ho uvidíme i v seriálu.

1) Kostěj

Foto: CD Projekt

Kostějové se nerodí, nýbrž vznikají během magických rituálů. Geralt se v knihách s žádným přímo nesetkal, jednoho kostěje ale zabila jeho matka Visenna. Pokud se i v dalších sériích dočkáme nějakých flashbacků souvisejících se zaklínačovými rodiči, dost možná zahlédneme i tuto smrtelně nebezpečnou zrůdu.

Kostěj má osm pavoučích nohou, ploché tělo a dvě další končetiny, zakončené ostnatými klepety. Prostě krasavec.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (14 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: