Star Wars: Jak by se finále Klonových válek mohlo propojit s Povstalci?

26. 3. 2020 1 601×135 světlý/tmavý vzhled

Závěr Klonových válek 77 % by měl definitivně uzavřít prequel éru, protože žádné další projekty z tohoto prostředí zatím nebyly oznámeny a s nástupem Vrcholné republiky už nejspíš ani nebudou. Nic to ale nemění na tom, že stále potřebujeme pospojovat pár volných konců.

Foto: Disney

Jedním z nich je například to, jak se vlastně Ahsoka dostala na pozici, jakou pak okupuje v rámci seriálu Povstalci 67 %. Příběh Klonových válek nám s největší pravděpodobností neukáže její kompletní cestu, ale pokud můžeme brát předešlý projekt Dava Filoniho   jako určitou předlohu, tak bychom měli dostat alespoň epilog, který by mohl vše ve zkratce dovysvětlit.

Jelikož nás čeká hlavně střet Ahsoky Tano a Dartha Maula, tak můžeme očekávat, že spatříme začátek jejich cesty. Ta vyvrcholila scénou na konci druhé řady Povstalců, kde Ahsoka mimo jiné bojovala i se svým bývalým mistrem.

Výrazné propojení pak ale přijde i z hlediska vyprávění samotného příběhu. Během dlouhé odmlky od Klonových válek nám Dave Filoni představil seriály Povstalci, Odboj 52 % a Mandalorian 85 %. Na nich se rozhodně něčemu přiučil a podle Sama Witwera   jsou poslední čtyři epizody opravdovým vrcholem tohoto projektu, protože Dave použije každou filmařskou zbraň, co za ta léta získal.

Finále Klonových válek podle všeho změní náš pohled na svět Star Wars a některé jeho postavy

I bez nutnosti přímého propojení s Povstalci mají Klonové války co uzavírat. Poslední díly by se navíc měli odehrávat ve stejné době, jako Pomsta Sithů 87 %, takže i Anakina ještě čeká nějaký ten zvrat v jeho povaze, který rozhodně přidá do ohně dramatu této série.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: