Black Widow se možná vůbec nepodívá do kin. Jde o sebevraždu, nebo skvěle vypočítaný krok?

1. 4. 2020 4 552×57 světlý/tmavý vzhled

Black Widow   se měla původně podívat na filmová plátna už na konci dubna, kvůli epidemii koronaviru byla ale její premiéra odložena do neznáma. Ve stejné situaci se nachází například i Mulan  . V obou případech ale Disney přemýšlí o velmi překvapivém kroku.

Foto: Disney

Grace Randolph na svém Twitteru tvrdí, že Disney momentálně zvažuje možnost, která by úplně vynechala vydání těchto filmů v kinech. Místo toho by byly rovnou dostupné ke koupi digitálně, o několik týdnů později by pak dorazily na Disney+.

S uzavřenými kiny a aktuální situací, kdy to vypadá, že multiplexy zůstanou mimo provoz minimálně do konce léta, se není čemu divit. Filmové společnosti potřebují nějakým způsobem vydělávat, a i když jde o pouhou náplast, tak je to stále lepší než vůbec nic.

Jak velký je vlastně rozdíl mezi tržbami z kin a prodeje DVD, Blu-ray a digitálních edic? Obrovský. Jako příklad uvedeme Avengers: Endgame 84 %. V kinech tento film vydělal zhruba $2,8 miliardy, prodej fyzických edic v USA se ale odhaduje pouze na nějakých $100 milionů, celosvětově se tedy částka může pohybovat kolem $300 milionů. Podobná čísla pak najdeme například i u filmu Star Wars: Poslední z Jediů 71 %. Zdrojem je portál The-Numbers.

Foto: Disney

Dalším zdrojem příjmu jsou samozřejmě také streamovací platformy. Podle posledních zpráv, které jsou z února, má Disney+ zhruba 28,6 milionu předplatitelů, číslo od té doby určitě o něco vzrostlo, a proto budeme počítat s 30 miliony. V takovém případě si Disney měsíčně přijde na zhruba $390 milionů a ročně pak $4,7 miliardy.

Pokud na Disney+ dorazí Black Widow a Mulan, může velký myšák očekávat, že tato stremovací platforma zažije další výraznější skok v počtu uživatelů. Navíc bychom se brzy měli dočkat rozšíření o další regiony. V tu chvíli se částka může velmi snadno i zdvojnásobit a tím společnosti Disney dodat téměř stejnou částku, jakou běžně získá z ročních tržeb v kinech za všechny své filmy.

Marvel: Dokázal by Captain America porazit Red Guardiana? Herec David Harbour vyjádřil svůj názor

Pokud by filmy opravdu nešly v dohledné době do kin, tak by vydělaná suma určitě o něco vzrostla i v případě DVD a Blu-ray edic a v tu chvíli už nejde o zas tak sebevražedný krok. Ano stále Disney zaznamená nějakou ztrátu, rozhodně ale bude mnohem menší, než když zůstane myšák jen sedět a koukat, co se mu kde hroutí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: