Star Wars: Solo se nejspíš nedočká žádného pokračování. Co pravděpodobně stojí v cestě?

6. 4. 2020 1 689×69 světlý/tmavý vzhled

Filmové příběhy ze světa Star Wars, které jsme viděli prostřednictvím snímků Rogue One 78 % a Solo 71 %, z počátku vypadaly jako skvělý nápad a původně se k nim měl přidat i Obi-Wan Kenobi  . Disney se ale rozhodlo přehodnotit celou situaci a veškeré další projekty tohoto typu pozastavit, nebo rovnou zrušit.

Foto: Falcon

I přesto se ale Obi-Wan dočká alespoň na streamovací platformě Disney+, kde ve výsledku dostane více prostoru, než by měl na filmových plátnech. Podobný osud mohl potkat i mladého Hana Sola, kterého na plátnech velmi solidně ztvárnil Alden Ehrenreich  . Podle scénáristy Jonathana Kasdana   se tak ale nestane. Na svém Twitteru odpověděl na dotaz, jestli má nějaké zprávy ohledně pokračování Sola.

Nemyslím si, že někdo v tuto chvíli pracuje na pokračování Sola. Podle mě by bylo momentálně velmi těžké prodat samostatný film a Star Wars program pro Disney+ je opravdu slušně napakovaný. Na všechny tyhle show se těším.

Důvod, proč by bylo velmi těžké uspět s dalším Solem, je celkem jednoduchý. V očích velkého myšáka byl první film neúspěšný, protože nedokázal vydělat. Kvůli rozsáhlému přetáčení se cena za filmařskou část tohoto projektu vyšplhala téměř na $300 milionů, což je opravdu obrovská suma. Pro srovnání, podobný rozpočet měla Síla se probouzí 76 % a Rogue One se pohybuje zhruba o $100 milionů níže.

Odhalený koncept ukazuje, že blesky nemusely být jediným projevem temné strany z rukou Rey

Podle analytiků tedy Solo potřeboval v kinech utržit alespoň $500 milionů, aby se v očích studia Disney stal únosným. Bohužel se nakonec nevyšplhal ani přes hranici $400 milionů, čímž nejspíš definitivně zpečetil svůj osud.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: